Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Marian Zieliński artysta wielowymiarowy

Jolanta Tkaczyk

Marian Zieliński artysta wielowymiarowy

61,59

 

MARIAN ZIELIŃSKI - postać wielowymiarowa to opowieść o Artyście, który swoją wrażliwość potrafi wykorzystać nietuzinkowo. Współtworzył środowisko artystyczne Słupska, wiele lat pracował jako pedagog, publikował w lokalnej prasie, założył Fundację im. Barbary Zielińskiej i wspiera projekty związane z rozwojem kultury.
Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Studia ukończył w roku 1964 dyplomem na kierunku Malarstwo w pracowni Krystyny-Łady Studnickiej, specjalizacja malarstwo architektoniczne.
Autor ponad 40 zrealizowanych projektów architektonicznych wnętrz na terenie Polski i poza granicami. Najbardziej znanym dziełem Artysty jest projekt wnętrza „Karczmy pod kluką” w Słupsku. Jednak Marian Zieliński to przede wszystkim malarz. Jego malarstwo jest rozpoznawalne, ponieważ Artysta wypracował kilka charakterystycznych elementów: wielkoformatowe zbliżenia, bryłowatość postaci, światłocień, zgaszona kolorystyka, napastliwa perspektywa i dualistyczne porównania. Przekaz w tym malarstwie jest dosadny i jednoznaczny, opowiada o sytuacji człowieka w dzisiejszej rzeczywistości. Metoda tego malarstwa i stosowane środki ekspresji mają poruszyć umysły i serca, wstrząsnąć, prowokować do refleksji i dyskusji. Używając swojej artystycznej wrażliwości Marian Zieliński nie poucza, jednak przedstawia skutki ludzkiej nieroztropności, przestrzega przed ich konsekwencjami i jednocześnie woła o opamiętanie.

Artysta uczestniczył w 72 wystawach zbiorowych, w tym w 8 poza Polską (Rosja – 3; Dania - 3; Słowacja – 1; Niemcy – 1), a wystaw indywidualnych miał 21, w tym 1 w Niemczech.

Marian Zieliński do wszystkiego podchodzi z pasją – tak maluje, projektuje, uczy, pomaga i korzysta z uroków życia.

Astrum
Oprawa twarda z obwolutą

ISBN: 978-83-727-7976-2

Liczba stron: 220

Format: 21.0x29.0cm

Cena detaliczna: 85,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...