Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Matematyczna liga zadaniowa

Praca zbiorowa

Matematyczna liga zadaniowa

25,64

 


Matematyczna liga zadaniowa

Liczby całkowite • Algebra • Geometria • Kombinatoryka

Ze wstępu: Matematyczna liga zadaniowa to zbiór zadań pochodzących ze szkolnego konkursu w V Liceum Ogólnokształcącym w Bielsku-Białej. W trakcie trwania Ligi proponowane były dwie serie matematycznych problemów do rozwiązania. Jedna przygotowana z myślą o uczniach klas pierwszych oraz druga dla uczniów klas drugich i trzecich. Większość zaproponowanych problemów to zadania zapożyczone z rożnych źródeł. Część z tych źródeł została zamieszczona na końcu publikacji. Wśród przedstawionych rozwiązań są również pomysły nadesłane przez uczniów, dlatego w wielu przypadkach prezentujemy więcej niż jeden sposób rozwiązania zadania. Zadania nie zostały uszeregowane wg ich trudności, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że trudność zadania jest pojęciem subiektywnym. Dla jednego zadanie może być bardzo proste, ale jednocześnie dla drugiego może okazać się poważnym problemem matematycznym. Zbiór został podzielony na cztery części wg działów: liczby całkowite, algebra, geometria i kombinatoryka. [...] Mamy nadzieje, ze praca nad przedstawionymi problemami będzie dla czytelników nie tylko treningiem ich zdolności i umiejętności matematycznych, ale także czysta przyjemnością.

Wydawnictwo Szkolne Omega
Oprawa miękka

Wydanie: 1

ISBN: 978-83-7267-735-8

Liczba stron: 238

Cena detaliczna: 35,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...