Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Matematyka 6-9 lat. Zagadki obrazkowe. Kapitan Nauka wyd. 4

Minge Krzysztof, Minge Natalia

Matematyka 6-9 lat. Zagadki obrazkowe. Kapitan Nauka wyd. 4

15,80

 

Matematyka 6–9 lat. Zagadki obrazkowe to ilustrowana książeczka dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej, z którą będą rozwijać myślenie logiczne oraz ćwiczyć rozwiązywanie prostych działań matematycznych i zadań tekstowych. Zagadki i polecenia dotyczą codziennych sytuacji, takich jak zakupy, gotowanie, oszczędzanie czy podział na części, w ten sposób poszerzają wiedzę ogólną dziecka. Atrakcyjna i aktywna forma zagadek obrazkowych to świetne wprowadzenie do nauki matematyki, która nie musi być trudna.

Kreatywna nauka matematyki!

Książeczka Matematyka 6–9 lat. Zagadki obrazkowe zawiera niemal 100 wciągających zabaw o różnym stopniu trudności, polegających na przeliczaniu, dodawaniu, odejmowaniu, mnożeniu, dzieleniu, rozpoznawaniu figur geometrycznych, określaniu czasu i kierunków oraz porównywaniu przedmiotów. Polecenia matematyczne odnoszą się do sytuacji bliskich dzieciom, np. zakupu zabawki lub książki z oszczędności, podziału rzeczy między rodzeństwo czy przygotowania prostej potrawy na podstawie przepisu. Na każdej stronie znajdują się dwa zadania, a na odwrocie karty – odpowiedzi.

Kolorowe ilustracje Filipa Depy pomagają w lepszym zrozumieniu działań matematycznych. Zagadki i polecenia, opracowane przez Natalię i Krzysztofa Minge, psychologów specjalizujących się we wspomaganiu rozwoju dzieci, pokazują, że matematyka jest ciekawa i łatwa oraz stanowi nieodłączną część codzienności.

Zagadki to inspirujący sposób na spędzenie wolnego czasu, a także zajmującą rozrywka w domu, szkole czy w podróży.

Książeczka z zaokrąglonymi rogami została wyprodukowana w Polsce z troską o bezpieczeństwo dzieci.

Rozwój

nauka liczenia, myślenie logiczne, pamięć, poznawanie świata

Autorzy

Natalia i Krzysztof Minge – psycholodzy specjalizujący się we wspomaganiu rozwoju intelektualnego najmłodszych dzieci. W swojej poradni Hipokampus prowadzą warsztaty dla dzieci i rodziców. Prywatnie rodzice czwórki dzieci.

Filip Depa – leworęczny ilustrator, grafik, fan Pixarowych produkcji, produktów Wacoma oraz wszelakich artykułów papierniczo-plastycznych. Mieszka w Krakowie.

W serii również

  • Zagadki obrazkowe Angielski 3–5 lat
  • Zagadki obrazkowe Angielski 4–6 lat
  • Zagadki obrazkowe Angielski. Find and match 5–7 lat
  • Zagadki obrazkowe Angielski. 5–7 lat
  • Zagadki obrazkowe Angielski 6–9 lat
  • Zagadki obrazkowe Figle-migle! 2–4 lata
  • Zagadki obrazkowe Hip, hip, hurra 2–3 lata
  • Zagadki obrazkowe Re, re, kum, kum 2–3 lata
  • Zagadki obrazkowe Zgadywanki 3–5 lat
  • Zagadki obrazkowe Łamigłówki 3–5 lat
  • Zagadki obrazkowe Zabawy logiczne 3–5 lat
  • Zagadki obrazkowe Zabawy logiczne 6–9 lat
  • Zagadki obrazkowe Koncentracja 6–9 lat
  • Zagadki obrazkowe Czytanie, pamięć, koncentracja 6–9 lat
  • Zagadki obrazkowe Matematyka 6–9 lat
  • Zagadki obrazkowe Koncentracja 6–9 lat

Edgard
Oprawa twarda

Wydanie: 4

ISBN: 978-83-67212-00-7

Liczba stron: 92

Cena detaliczna: 26,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...