Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Matematyka. Arkusze egzaminacyjne. Egzamin ósmoklasisty

Marzena Wieczorek

Matematyka. Arkusze egzaminacyjne. Egzamin ósmoklasisty

17,25

 

ARKUSZE EGZAMINACYJNE DO MATEMATYKI mają pomóc w przygotowaniu ósmoklasisty do obowiązkowego egzaminu na zakończenie szkoły podstawowej. Najpierw jest pięć testów opracowanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną (w tym: główne, dodatkowe i próbne), które pisali uczniowie w latach 2021 i 2022. (Wskutek pandemii w okresie 2021-2024 na egzaminach ósmoklasisty mają obowiązywać zawężone – w stosunku do podstawy programowej – wymagania egzaminacyjne. Mogą się więc nieco różnić od egzaminów przeprowadzonych w latach 2019-2020). 
To jest miejsce do przewidziane do samodzielnej pracy ucznia i – naszym zdaniem – powinien je wykorzystać by się sprawdzić. By potwierdzić co umie i rozumie, wykryć co jeszcze powinien doszlifować, a nad czym powinien jeszcze popracować.  
Sugerujemy, by do drugiej części, gdzie znajdują się PEŁNE WZORCOWE ODPOWIEDZI, zajrzeć dopiero po samodzielnym rozwiązaniu testów. Oprócz podania wyniku czy wskazania prawidłowego rozwiązania, zamieszczamy wyjaśnienia – KROK PO KROKU – jak analizować zadanie: co trzeba zauważyć,  jak przekształcać wyrażenia, z jakich wzorów i twierdzeń korzystać  i jak wykonać obliczenia, by uzyskać właściwą odpowiedź. Podobnie szczegółowo omawiamy rozwiązania dotyczące wyrażeń, które trzeba przekształcić lub obliczyć czy też oszacować ich wartość. Duży nacisk kładziemy na  równania, które trzeba rozwiązać, pytania nawiązujące wprost lub pośrednio do własności liczb całkowitych, różnych figur, rachunku prawdopodobieństwa. Wiele wyjaśnień ilustrujemy poglądowymi rysunkami i schematami, by zachęcić uczniów do samodzielnego wykorzystywania tego – jakże przydatnego – narzędzia. 

Demart
Oprawa miękka

Wydanie: 1

ISBN: 9788379125982

Liczba stron: 160

Cena detaliczna: 25,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...