Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Matematyka. Karty do segregatora. Matura 2023 (poziom podstawowy)

Grażyna Zielińska

Matematyka. Karty do segregatora. Matura 2023 (poziom podstawowy)

23,43

 

Począwszy od 2023 roku następuje zmiana formuły egzaminów maturalnych. Niniejsze repetytorium jest dostosowane do nowych wymagań. Podstawowym jego zadaniem jest pomoc uczniom w uporządkowaniu, uzupełnieniu i poszerzeniu obowiązującej maturzystów wiedzy z matematyki, a w konsekwencji doprowadzenie do sukcesu jakim jest zdanie matury.
W publikacji omówiono wszystkie zagadnienia uwzględnione w podstawie programowej. Ze względu na zawirowania związane z nauczaniem online w czasie pandemii, wymagania egzaminacyjne do matury z matematyki na poziomie podstawowym w latach 2023 i 2024 zostały uszczuplone o niektóre zagadnienia, które jednakże znajdują się w podstawie programowej. Te wyłączone tematy – w repetytorium – oznaczono informacją: „poza wymaganiami egzaminacyjnymi!”. Mogą być one natomiast przydatne na lekcjach matematyki w toku nauczania, gdyż będą omawiane...
Publikacja licząca 100 kart została tak przygotowana, by można było z niej wyjąć pojedynczą kartę z omawianym aktualnie tematem i wpiąć ją do segregatora z notatkami, bez konieczności noszenia ze sobą całego repetytorium. Na każdej karcie znajduje się część teoretyczna, po której następują przykłady konkretnych zadań ze szczegółowymi wyjaśnieniami, pozwalające na praktyczne opanowanie tego zagadnienia. Pokazano różne sposoby rozwiązywania zadań.  Karty zawierają także przykłady do samodzielnego rozwiązania. Do nich odpowiedzi podano celowo zapisane „do góry nogami”, by najpierw uczeń popróbował swoich sił i w ten sposób zweryfikował opanowanie materiału. Na kartach znajdują się także zadania pochodzące z wcześniejszych arkuszy maturalnych (przygotowanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną – CKE), związane z omawianym tematem. Umieszczony obok nich kod QR umożliwia sprawdzenie na stronie internetowej CKE poprawnego wyniku i zasad przyznawania punktów.
W repetytorium został natomiast omówiony „Pokazowy arkusz egzaminacyjny” CKE przygotowany w nowej formule maturalnej obowiązującej od 2023 roku. Rozwiązania podano „krok po kroku”, zwrócono uwagę na trudniejsze elementy rozumowania i postępowania. Tę wnikliwą analizę zawdzięczamy naszej Autorce – Grażynie Zielińskiej – nauczycielce z  wieloletnim doświadczeniem i znaczącymi osiągnięciami dydaktycznymi. 
W opracowaniu publikacji służyły swoimi kompetencjami jeszcze dwie nauczycielki matematyki, dla których nauczanie to pasja. Liczymy, że dzięki zaangażowaniu całego zespołu powstało repetytorium, które okaże się cenną pomocą i wskazówką jak się uczyć, na co zwrócić szczególną uwagę i jak uniknąć ewentualnych pułapek. 

Demart
Oprawa miękka

Wydanie: 1

ISBN: 9788379125241

Liczba stron: 208

Cena detaliczna: 39,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...