Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Matematyka. Kompendium. Liceum/technikum

Matematyka. Kompendium. Liceum/technikum

27,00

 

Kompendium - idealna nagroda dla uczniówKompendium - matematyka to propozycja dla absolwentów szkół podstawowych, którzy będą kontynuować naukę w szkole średniej w klasach o profilu matematycznym oraz dla wszystkich tych, którzy matematykę lubią, interesują się nią i chcą mieć w szkole średniej świetne wyniki. Zawarty w niej materiał został opracowany w ten sposób, aby zainspirować i zachęcić do zdobywania i poszerzania wiedzy matematycznej.Wiedza matematyczna w nowoczesnym wydaniuLogiczny układ działów, niezbędne definicje, zwięzła teoria oraz specjalnie dobrane zadania z objaśnieniami krok po kroku sprawią, że uczeń szkoły ponadpodstawowej z łatwością zorientuje się, jak rozwiązywać zadania, które z pozoru mogą wydawać się trudne. Całość została bardzo pomysłowo i sprytnie opracowana z wykorzystaniem nowoczesnych możliwości graficznych.Przydatne treści i filmiki pod kodami QR!Kompendium zawiera nie tylko niezbędne wzory, rysunki, przykłady obliczeń, ale przydatne materiały dodatkowe zamieszczone pod kodami QR, takie jak tablice wartości funkcji trygonometrycznych czy wybrane przekształcenia geometryczne. Ale to nie wszystko! Pod kodami QR uczeń znajdzie filmiki edukacyjne z udziałem nauczyciela matematyki, który rzeczowo i przystępnie wyjaśnia trudniejsze zagadnienia.Dla uczniów zainteresowanych matematykąTa książka zawiera także praktyczne zastosowanie wybranych wzorów matematycznych na egzamin maturalny. Jest w niej wszystko, czego potrzebuje uczeń, który interesuje się matematyką i z tym przedmiotem wiąże swoją najbliższą przyszłość edukacyjną!

Greg
Oprawa twarda

Wydanie: 1

ISBN: 978-83-8186-130-4

Liczba stron: 252

Cena detaliczna: 49,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...