Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Medjugorie Miejsca Ludzie Fakty

Bejda Hendryk, Marchut Halina

Medjugorie Miejsca Ludzie Fakty

26,78

 

Medjugorie, niewielkie, niczym niewyróżniające się miasteczko w Bośni i Hercegowinie, jest jednym z najważniejszych miejsc na pielgrzymkowej mapie świata. Licznych nawróceń i uzdrowień, do których tam doszło i nadal dochodzi, nie sposób ignorować, bez względu na wiarę czy niewiarę w charakter tamtejszych objawień... Henryk Bejda, autor wielu znakomitych książek śledczych o tematyce religijnej, w swojej opowieści z podróży do tego niezwykłego bałkańskiego sanktuarium koncentruje się na obiektywnym przedstawieniu miejsca, ludzi, wydarzeń i faktów, starając się emocjonalnie nie angażować w spór o istotę objawień. Autorski materiał ilustracyjny przygotowany przez Halinę Marchut dopełnia tego obrazu i świetnie wpisuje się w charakter opowieści. Znakomita propozycja dla tych, którzy pielgrzymowali do Medjugorie i ulegli urokowi tego miejsca, ale również dla tych, którzy chcą je dopiero poznać...
Medjugorie jest bardzo proste i zwyczajne, a to, o co prosi Gospa, to są korzenie chrześcijaństwa, to zwykły powrót do korzeni. Praktykowana tu pobożność jest prosta i zdrowa: Msza Święta, różaniec, adoracja. Ale wszystko to przeżywane jest głęboko, sercem. To nie ma być pusty rytuał, tylko autentyczne duchowe przeżycie. Prawda jest taka: tutaj trzeba przyjechać i się otworzyć. Tego się nie da objąć intelektem. Medjugorie trzeba po prostu poczuć sercem. fragment książki

Rafael
Zintegrowana

ISBN: 978-83-670-4368-7

Liczba stron: 172

Format: 13.0x20.0cm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...