Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Medycyna ajurwedyjska Fundamenty tradycyjnej praktyki

Sebastian Pole

Medycyna ajurwedyjska Fundamenty tradycyjnej praktyki

90,34

 

Podręcznik Medycyna ajurwedyjska w przejrzysty, kompleksowy sposób prezentuje teorie i tradycje ajurwedy, oferując współczesnym specjalistom z zakresu zdrowia dostęp do wyjątkowej wiedzy. Publikacja omawia zasady, strategie leczenia, tradycyjną farmację i farmakologię ajurwedyjską oraz podstawy naukowe stojące za holistycznym podejściem do zdrowia. Zapoznaje czytelnika z cennym tłem kulturowym i historycznym, pozwalając mu zrozumieć, w jakich uwarunkowaniach powstała i rozwijała się tradycyjna medycyna indyjska.

Książka Pole’a edukuje odbiorcę we wszystkich aspektach tradycyjnego indyjskiego systemu uzdrawiania i wyjaśnia szczegółowo jego podstawowe zasady bazujące na rzetelnej wiedzy medycznej. Podręcznik adresowany jest zarówno do praktyków, jak i do osób stawiających na polu ajurwedy pierwsze kroki. Napisany jest w sposób jasny, logiczny i dokładny. Autor – świetnie obeznany zarówno z ajurwedą, jak i zachodnim ziołolecznictwem – przedstawia podstawowe zasady filozofii, diagnozy i leczenia, a także indywidualne właściwości rozległej ajurwedyjskiej materii medycznej.

Książka zawiera ponad 100 szczegółowych opisów ziół ajurwedyjskich oraz 50 tradycyjnych formuł leczniczych, w tym ich charakterystykę, zastosowanie, kombinacje, przeciwwskazania oraz informacje dotyczące bezpieczeństwa i dawkowania w każdym przypadku

Galaktyka
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-757-9898-2

Tytuł oryginalny: Ayurvedic medicine

Liczba stron: 384

Galaktyka

Format: 205x285mm

Cena detaliczna: 169,90 zł

Tłumaczenie: Katarzyna Babicz

Rok wydania: 2023

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...