Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Medytacja chrześcijańska Głód głębi serca

John Main

Medytacja chrześcijańska Głód głębi serca

22,99

 

Jak pogłębić swój wewnętrzny pokój i radość? Jak zaspokoić głód serca? Jak dojść do pełni, którą jest sam Bóg? John Main OSB odkrył na nowo moc modlitwy kontemplacyjnej i przywrócił ją wspólnocie chrześcijańskiej, stając się dla wielu najważniejszym przewodnikiem duchowym naszych czasów. W tej książce zachęca do cichej „modlitwy jednego słowa” i podpowiada, w jaki sposób poprzez praktykowaną codziennie medytację pokonać rozproszenia, uwolnić się od skupienia na sobie i doświadczyć wewnętrznej równowagi. To przewodnik dla poszukujących wyciszenia i pogłębienia życia duchowego, którym coraz trudniej zmotywować się do modlitwy. W naszej tradycji jest tylko jedna modlitwa – modlitwa Jezusa. Zanurzamy się w niej, otwierając na nią nasze serca. W tradycji Kościoła doświadczenie to nazywane jest modlitwą wiary, modlitwą kontemplacyjną czy też modlitwą czystą. My używamy określenia „medytacja”, która jest trwaniem w bezruchu, w centrum naszego jestestwa, by wraz z Chrystusem dojść do centrum, w którym przebywa Trójca Święta. Czy pragniesz, by twoja modlitwa stała się prawdziwym przebywaniem z Bogiem? Trwaj w ciszy, bezruchu i pokorze, a odnajdziesz światło swego serca…

WAM
Oprawa miękka

Wydanie: 3

ISBN: 9788327738417

Tytuł oryginalny: The hunger of depth and meaning

Liczba stron: 232

Format: 13.0x20.0cm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...