Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Menedżer Samuraj Intuicja jako klucz do suckesu

Reinhard Lindner

Menedżer Samuraj Intuicja jako klucz do suckesu

5.7

(3 oceny) wspólnie z

45,00

 

Japońscy samuraje w sposób doskonały posługiwali się intuicją. Ich system wartości – którego filarami były honor, szacunek, odwaga, zdecydowanie i uprzejmość – przez stulecia zapewniał im najwyższy prestiż społeczny. Okazuje się, że wartości te odgrywają istotną rolę w zarządzaniu. W książce Menedżer Samuraj Reinhard Lindner adaptuje wiedzę o filozofii samurajów do nowoczesnego zarządzania i oferuje praktyczne rady – możliwe do natychmiastowego zastosowania – na temat tego, jak podążając śladami japońskich rycerzy, odnieść sukces.
Wiele znanych na świecie japońskich koncernów ma korzenie w dawnych rodzinach samurajskich. Gospodarczy awans Japonii po II wojnie światowej słusznie przypisuje się duchowi tych ludzi. Reinhard Lindner zdradza tajemnicę ich sukcesu. To świetna lektura dla współczesnych menedżerów, którzy funkcjonują w złożonym świecie nowoczesnych organizacji.

Reinhard Lindner (ur. 1967) jest doradcą biznesowym i trenerem rozwoju osobistego, jednym z najpopularniejszych w krajach niemieckiego obszaru językowego. Poprowadził ok. 3 tys. seminariów, w których wzięło udział niemal 20 tys. uczestników. Szkolił menedżerów wielu międzynarodowych przedsiębiorstw, wykładał na uniwersytetach w Austrii, Izraelu i Japonii. Ukończył sinologię na uniwersytecie w Wiedniu oraz ekonomię na Dunajskim Uniwersytecie w Krems. Posiada tytuł MBA. Od 33 lat studiuje budo w formie karate tradycyjnego. Był uczniem „ostatniego samuraja” Hidetaki Nishiyamy. Wygrał pięć turniejów pucharu Europy w karate i doprowadził narodową reprezentację juniorów Austrii do tytułu mistrza Europy.

Patronami medialnymi książki są: Rzeczpospolita, BloombergBusinessweek, Coaching, Think Tank


SPIS TREŚCI
Przedmowa do wydania polskiego
Dedykacja
Przedmowa Autora
Część I: Znaczenie samurajów wczoraj i dziś oraz praktykowane przez nich wartości jako podstawa działania rzetelnej kadry kierowniczej
Część II: Kadra kierownicza w Japonii
Część III: Jak negocjować, stosując zasady samurajów?
Część IV: Przewodzić jak samuraj

Epilog: Moje największe zwycięstwo
Podziękowania
Załącznik

Kurhaus Publishing
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-639-9364-1

Tytuł oryginalny: Der Samurai Manager

Liczba stron: 272

Format: 14.0x20.4cm

Cena detaliczna: 45,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...