Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Metro 2033. Powieść graficzna

Dmitry Glukhovsky, Peter Nuyten

Metro 2033. Powieść graficzna

6.8

(6 ocen) wspólnie z

125,66

 

Komiksowa adaptacja bestsellera i evergreena Metro 2033 Dmitrija Glukhovsky’ego

Rok 2033. Wyniszczająca wojna atomowa zamieniła świat w radioaktywną pustynię. W Moskwie ocaleli tylko ci, którzy w porę schronili się w metrze. Z biegiem lat stacje przekształciły się w miniaturowe państwa, handlujące ze sobą i… prowadzące wojny. Tak, ludzkość niczego się nie nauczyła. Na powierzchni w skażonych ruinach metropolii ponoć grasują zmutowane potwory… Zapuszczają się tam tylko najodważniejsi poszukiwacze skarbów lub skończeni szaleńcy – zresztą co za różnica?

Jeden z tych poszukiwaczy przygód powierza młodemu Artemowi misję: wyprawę tunelami metra do odległej stacji Polis, gdzie trzeba odnaleźć komendanta i ostrzec go przed „czarnymi” – człekopodobnymi mutantami, zagrażającymi macierzystej Artema.

W komiksie „Metro 2033” holenderski rysownik Peter Nuyten zrealizował swoje artystyczne marzenie – sam jest olbrzymim fanem twórczości Glukhovsky'ego, łączącej survival horror, psychologiczną powieść drogi i dystopijną krytykę społeczną.

Insignis
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-677-1008-4

Liczba stron: 240

Insignis

Cena detaliczna: 149,99 zł

Rok wydania: 2023

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...