Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Mgła emocje paradoksy Szkice o polskiej polityce

Marek Migalski

Mgła emocje paradoksy Szkice o polskiej polityce

8.5

(2 oceny) wspólnie z

28,12

 

Wydawnictwo Liberté! ma przyjemność zaprezentować kolejną pozycję książkową, której autorem jest znany polskim czytelnikom politolog i publicysta Marek Migalski. Premiera zaplanowana jest na 15 kwietnia 2019.

Migalski jest ciekawym przykładem akademika, który o polityce nie pisze wyłącznie z pozycji teoretyka. Jego pięcioletnie doświadczenie w ławach Parlamentu Europejskiego okazało się być dla niego unikalnym źródłem wiedzy o praktycznym wymiarze „robienia polityki”, a cenne spostrzeżenia z tego okresu stały się punktem wyjścia dla tekstów zebranych w prezentowanej publikacji. Dzięki lekkiej formie i ciekawej tematyce najnowszą książkę Migalskiego czyta się jednym tchem.

O autorze:
Marek Migalski – politolog, doktor habilitowany nauk humanistycznych, nauczyciel akademicki, publicysta polityczny i polityk, poseł do Parlamentu Europejskiego VII kadencji. W pracy naukowej i dydaktycznej zajmuje się zagadnieniami współczesnych systemów politycznych i partyjnych. Publikował artykuły na temat polskiej sceny politycznej w prasie, m.in. w „Dzienniku”, „Gazecie Wyborczej”, „Rzeczypospolitej” i „Wprost”. Autor wielu książek, z których ostatnie ukazały się nakładem Wydawnictwa Liberté!: „Naród urojony” (2017, Biblioteka Liberté!), „Budowanie narodu. Przypadek Polski w latach 2015–2017” (2018, Biblioteka Liberté!).

O książce napisał Rafał Matyi:
„Uważna lektura zebranych poniżej tekstów pokazuje (…), że Migalski nie jest kolekcjonerem politycznych ciekawostek. Poszukuje reguł, a nie wyjątków. Jest politologiem, a nie gawędziarzem, który zachwyca plotkami, zwykle tylko po części prawdziwymi, naciąganymi dla dobrej puenty. Każdy opublikowany tu tekst jest zatem tak naprawdę o regułach. Ale reguły te nie są przepisane z mądrzejszej, zachodniej literatury, ani nawet wyczytane w prasie. Migalski ufa tylko własnym obserwacjom, rozmowom z politykami, własnym doświadczeniom z krótkiej, pięcioletniej kariery politycznej.”

Fundacja Liberte
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-618-9410-0

Liczba stron: 236

Format: 14.0x20.0cm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...