Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Mgły Serengeti

Leylah Attar

Mgły Serengeti

7.9

(80 ocen) wspólnie z

29,23

 

„I tak, w starej czerwonej stodole u podnóża Kilimandżaro, doświadczyłam nieuchwytnej magii, z którą spotykałam do tej pory się tylko w wielkich historiach miłosnych. Trzepotała wokół mnie jak nowo narodzony motyl i osiadła w moim sercu. Wstrzymałam oddech, bojąc się, że ucieknie i nigdy więcej jej nie odnajdę”.

Po wybuchu bomby w centrum handlowym we wschodniej Afryce dochodzi do niezwykłego spotkania dwójki nieznajomych.
Jack Warden, rozwiedziony właściciel plantacji kawy w Tanzanii, traci ukochaną córkę, a Rodel Emerson, młoda nauczycielka, przeżywa podobną tragedię po drugiej stronie kuli ziemskiej.
Para zwykłych ludzi, połączonych tragicznym popołudniem, wyrusza w niezwykłą podróż przez rozległe równiny Serengeti w celu uratowania trójki dzieci.
Jednak nawet jeśli bohaterowie podołają temu zadaniu, na końcu drogi czeka na nich następna tragedia. Czy poradzą sobie z utratą miłości, która zdaje się być ulotna niczym mgła zanikająca w promieniach słońca?

„Czasami słyszysz o historii pięknej niczym tęcza, która otula twoje serce. Chociaż nie możesz jej złapać, to na zawsze zapamiętasz jej kolory i magię”.

„Mgły Serengeti” to historia miłosna oparta na prawdziwych wydarzeniach, opowiadająca nie tylko o rodzącym się uczuciu, ale i o bólu po stracie kochanej osoby. To jednotomowa powieść osadzona we współczesnym świecie.

Papierówka
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-664-2912-3

Tytuł oryginalny: Mists of the Serengeti

Liczba stron: 368

Format: 14.5x20.5cm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...