Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Miasto ze złotym sercem

Agnieszka Suchowierska

Miasto ze złotym sercem

8.0

(2 oceny) wspólnie z

17,56

 


Bohaterem książki Agnieszki Suchowierskiej jest miasto-Białystok. Miasto niezwykłe.
Miejsce zciekawą historią. Historią wielu kultur, wielu religii, wielu narodowości. Miasto, w którym urodził sięLudwik Zamenhof twórca uniwersalnego język esperanto, którym do dziś posługuje się kilkasettysięcy ludzi na całym świecie. Książka przedstawia Białystok jako miasto różnorodne iwielokulturowe.
Opowiedziana w publikacji historia pokazuje i uświadamia, że wielokulturowośćjest bogactwem i że można żyć w zgodzie i harmonii jednocześnie różniąc się od siebie. AgnieszkaSuchowierska zbudowała mity, które powinniśmy propagować od lekcji w szkole po inicjatywyspołeczne. "Miasto ze złotym sercem""to opowieść o tym, jak dzieje miasta mogą inspirowaćmłodych ludzi do patrzenia na siebie i świat. Uważamy, że taka książka powinna ukazać się w wielumiastach w Polsce, ponieważ uczy otwartości na innych, wzajemnego szacunku i akceptacji"inności".
Pokazuje, że można żyć ze sobą w zgodzie pomimo różnego, często odmiennego,patrzenia na świat. Ta publikacja to doskonały materiał dla nauczycieli. Książka niezwykła, która wbardzo przystępny i ciekawy sposób przedstawia dzieje miasta, ukazuje jego rozwój przez wieki doczasów współczesnych, ale przede wszystkim uczy tolerancji.

Fundacja Sąsiedzi
Oprawa twarda

Wydanie: 1

ISBN: 978-83-64505-95-9

Liczba stron: 88

Cena detaliczna: 29,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...