Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Michał Anioł 500

Fabio Scaletti

Michał Anioł 500

67,53

 

Michała Anioła bez cienia przesady można nazwać największym artystą wszechczasów, gdyż w jego dziełach tak zwane sztuki piękne wspięły się na szczyty, których później nikomu już nie udało się osiągnąć. Dotyczy to zarówno formy, jak i treści duchowych, siły wyrazu i ładunku emocjonalnego jego twórczości. Album wszechstronnie prezentuje rzeźbę, malarstwo i dzieła architektoniczne artysty wplecione w historię jego życia. Opowieść Fabio Scalettiego nie pomija niczego – obok „Piety”, „Dawida”czy dyptyku sykstyńskiego z freskami na sklepieniu i „Sądem ostatecznym”, będącego jednym z najwspanialszych wyrazów ludzkiego geniuszu,przywołuje np. mniej znane i wciąż odkrywane rysunki artysty. Całości dopełniają liczne ilustracje dzieł i ich detali pozwalające kontemplować ich piękno. I pomyśleć, że nasz bohater nie uważał się za malarza! Autor: Fabio Scaletti – ur. w 1964 r. w Mediolanie, gdzie mieszka i pracuje. Jest filozofem i specjalistą komunikacji biznesowej. Od prawie 20 lat poświęca się estetyce, a zwłaszcza badaniu malarstwa Caravaggia. Obecnie interesuje się również wielkimi mistrzami włoskiego renesansu, ze szczególnym uwzględnieniem aktualności debaty krytyków i ekspertów na temat najbardziej znanych dzieł historii sztuki oraz nowych badań i odkryć. Jego książki poświęcone tej tematyce zostały przetłumaczone na wiele języków.

Jedność
Oprawa twarda z obwolutą

ISBN: 978-83-814-4841-3

Tytuł oryginalny: Michelangelo 500

Liczba stron: 304

Jedność

Format: 240x322mm

Cena detaliczna: 130,00 zł

Tłumaczenie: Krzysztof Stopa

Rok wydania: 2023

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...