Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Microsoft Power BI. Jak modelować i wizualizować dane oraz budować narracje cyfrowe wyd. 2

Opracowanie Zbiorowe

Microsoft Power BI. Jak modelować i wizualizować dane oraz budować narracje cyfrowe wyd. 2

7.0

(2 oceny) wspólnie z

44,61

 

Większość poważnych organizacji docenia wartości płynące z danych. Doświadczeni analitycy potrafią nie tylko wyciągać z ich zbioru informacje niezbędne do podejmowania decyzji biznesowych, ale także zastosować odpowiednie style wizualizacji danych i tworzyć przekonujące narracje cyfrowe. Przy tym wszystkim konieczne jest pełne wdrożenie zasad bezpieczeństwa danych. Niezastąpionym narzędziem dla specjalisty BI może być pakiet samoobsługowych narzędzi analitycznych Microsoft Power BI.

To drugie, w pełni zaktualizowane wydanie znakomitego przewodnika, dzięki któremu bezproblemowo rozpoczniesz pracę z Power BI i w pełni wykorzystasz jego możliwości. Dowiesz się, jak pozyskiwać i oczyszczać dane z różnych źródeł, a także jak zaprojektować model danych, aby móc analizować relacje i ułatwić sobie pracę z danymi. Zapoznasz się ze stylami wizualizacji danych i z zaawansowanymi technikami tworzenia narracji cyfrowych. Nauczysz się też budować własne przepływy danych i zautomatyzujesz odświeżanie tych transferów. Dzięki lekturze łatwiej zrozumiesz zasady zarządzania środowiskiem Power BI w organizacji, aby w ostatecznym rozrachunku umożliwić podejmowanie optymalnych decyzji biznesowych.

Helion
Oprawa miękka

Wydanie: 2

ISBN: 978-83-283-8682-2

Liczba stron: 248

Cena detaliczna: 77,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...