Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Mieć siedem lat. 44 Scotland Street. tom 6

Alexander McCall Smith

Mieć siedem lat. 44 Scotland Street. tom 6

7.2

(58 ocen) wspólnie z

34,99

 

Nie ma ważniejszych spraw dla sześciolatka niż perspektywa skończenia siedmiu lat, i to wkrótce.
Bertie, rezolutny mieszkaniec kamienicy przy 44 Scotland Street, zamiast lekcji włoskiego, gry na saksofonie i spotkań z terapeutą woli poświecić się grze w rugby, uczestniczyć w biwakach i być "prawdziwym chłopcem". Jednakże na drodze do zrealizowania tych marzeń stoi nieznosząca sprzeciwu Irene, zdecydowana za wszelką cenę kontynuować proces "ulepszania" swojego pierworodnego.
Jednakże los plata figle...
Bertie i reszta znanych już czytelnikowi bohaterów pojawia się w
kolejnej odsłonie bestsellerowej serii "44 Scotland Street". Matthew zmaga się z trudami ojcostwa i poszukuje nieruchomości w najlepszych dzielnicach Edynburga; Duża Lou w swojej kawiarni do ciastek i domowych wypiekow dołącza bezpłatne porady sercowe; Angus i Domenica planują podróż życia do Włoch...

Po raz kolejny Alexander McCall Smith serwuje nam smakowitą porcję edynburskiego tortu, przekladanego warstwami moralnych dylematów, przyjaźni między ludźmi i zwierzętami i zwieńczonym wisienką z wielkiej miłości do ludzich istot. Idealny do kawy lub herbaty.

Muza
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2013-01-08

ISBN: 978-83-775-8262-6

Tytuł oryginalny: The Importance of Being Seven

Liczba stron: 296

Format: 145x205mm

Cena detaliczna: 34,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...