Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Między Chrystusem a Antychrystem

Robert Skrzypczak

Między Chrystusem a Antychrystem

8.5

(11 ocen) wspólnie z

42,90

 

KIM JEST ANTYCHRYST? JAK GO ROZPOZNAĆ? CZY JEGO PRZYJŚCIE POPRZEDZĄ KONKRETNE ZNAKI? A MOŻE JEST ON JUŻ WŚRÓD NAS?
W najnowszej książce KS. ROBERT SKRZYPCZAK analizuje tajemniczą postać ANTYCHRYSTA. Powracając do znamiennych zapowiedzi biblijnych, objawień maryjnych i spostrzeżeń wybitnych postaci czasów współczesnych, stara się odczytać konkretne znaki czasów. Przywołuje wstrząsające nauczanie kard. Biffiego oraz profetyczne słowa z książki Włodzimierza Sołowjowa i dostrzega, że Antychryst będzie miał twarz pojednawczą, będzie zwodzicielskim, „UŚMIECHNIĘTYM TRUCICIELEM”. Wniesie do świata wiele humanizmu, lecz jednocześnie zrobi wszystko, by samym sobą zakryć prawdziwego Chrystusa. Jak się temu przeciwstawić? Autor przypomina wielkie postacie, które w dziejach zbawienia odegrały potężną rolę – często ich wędrówka naznaczona była licznymi cierpieniami i prześladowaniami. To właśnie oni mogą dziś być naszymi przewodnikami w podróży po tym, co niepewne, a przede wszystkim w walce z księciem ciemności. KS. PROF. ROBERT SKRZYPCZAK– ceniony rekolekcjonista, autor i tłumacz wielu książek, m.in. ks. Dolindo Ruotolo, W twej duszy jest niebo. Konferencje i świadectwa. Jeden z pierwszych popularyzatorów osoby ks. Dolindo w Polsce. Profesor Akademii Katolickiej w Warszawie. Wyróżniony nagrodą Totus (2013) za propagowanie nauczania św. Jana Pawła II oraz Medalem św. Edyty Stein (2017). Współpracuje z redakcją „Gościa Niedzielnego”. Ksiądz Robert Skrzypczak to jeden z najwybitniejszych chrześcijańskich apologetów w Polsce na początku XXI wieku. Jego książka Między Chrystusem a Antychrystem pozwala nam lepiej odczytywać znaki czasów i dokonywać duchowego rozeznania otaczającej nas rzeczywistości. GRZEGORZ GÓRNY, dziennikarz, publicysta, pisarz To nie jest po prostu kolejna książka o zepsuciu cywilizacji i kryzysie Kościoła. Ksiądz Robert Skrzypczak pisze o tym, jak w dzisiejszych czasach wygląda działanie tego, który chciałby uchodzić za Chrystusa, i o tym, że Chrystus przez cały czas go powstrzymuje, nawet jeśli nie od razu to widać.
JAKUB JAŁOWICZOR, dziennikarz „Gościa Niedzielnego” Każdego dnia kusi nas wszystkich zwodniczy powab doczesnego władztwa Antychrysta. Ksiądz profesor Robert Skrzypczak sięga do nieprzebranego skarbca świętych i błogosławionych Kościoła, by wskazać nam, jak uniknąć pułapek złego ducha i iść możliwie najpewniejszą drogą do królestwa Bożego. Ta książka, wierzę, może być dobrym drogowskazem w codziennych zmaganiach naszego życia o pierwszeństwo, jakie winni jesteśmy oddać Bogu. PAWEŁ CHMIELEWSKI, publicysta, dziennikarz PCh24

Esprit
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-668-5978-4

Liczba stron: 584

Format: 145x205mm

Cena detaliczna: 42,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...