Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Między nami Język polski 7 Podręcznik Szkoła podstawowa

Agnieszka Suchowierska, Agnieszka Łuczak, Prylińska Ewa

Między nami Język polski 7 Podręcznik Szkoła podstawowa

39,57

 

Podręcznik dla klasy 7 powstał na bazie serii Między nami w gimnazjum, zachowaliśmy w obecnym wydaniu nasze najlepsze rozwiązania dydaktyczne. Jednak zastosowaliśmy także kilka istotnych zmian.

Kontynuacje:

Dbałość o dobór tekstów – pozostawiliśmy wiele sprawdzonych i lubianych przez uczniów tekstów, w oparciu o które można uczyć efektywnie i ciekawie.

Otwartość na różne potrzeby uczniów – zaproponowane w podręcznikach metody pracy i ćwiczenia nauczyciel może dobierać do indywidualnych potrzeb i predyspozycji uczniów.

Wielofunkcyjność zadań i poleceń – wprowadzają do zagadnień, nawiązują do wcześniej omawianych kwestii, pozwalają ćwiczyć różne umiejętności i w efekcie umożliwiają uczniom opanowanie i utrwalenie całego materiału.

Nowości i udoskonalenia:

Ujednolicenie koncepcji nauczania – w podręczniku dla klasy 7 zamieściliśmy dodatkowe treści z kształcenia językowego (w gimnazjum było ich mniej). W ten sposób wszystkie podręczniki w klasach 4–8 będą miały jednolity układ integrujący treści literackie, językowe i kulturowe.

Nowe teksty – dostosowane do zmienionego kanonu lektur, uwzględniające więcej klasyki literatury polskiej.

Zupełna nowość! – uczciowie mogą posłuchać wybranych utworów z poręcznika. Wystarczy im do tego smartfon. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.sluchapka.gwo.pl.

Podręcznik jest zgodny z podstawą programową obowiązującą od roku szkolnego 2017/2018.

GWO
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-742-0737-9

Liczba stron: 376

Format: 200x260mm

Cena detaliczna: 44,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...