Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Między opętaniem a oczarowaniem

Stefania Jagielnicka-Kamieniecka

Między opętaniem a oczarowaniem

26,90

 

Autorka w sposób sugestywny przedstawia nam doświadczenia samotnej matki, prześladowanej przez bezpiekę. Mówi o trudach jej życia na emigracji w Niemczech oraz latach ciężkiej psychozy, które doprowadzają ją do śmierci. Jakim człowiekiem będzie jej córka, jak będzie sobie radziła z życiowymi wyborami?

Prędko zaczynamy odkrywać kolejne odpowiedzi, choć proces ten nie kończy się niemal do ostatniej karty książki. Główna bohaterka powieści „Między opętaniem a oczarowaniem” Dorota jest piękną kobietą uwikłaną w liczne erotyczne przygody. Marzy jednak o Szymonie – swej młodzieńczej miłości. Los rozłączył ich wiele lat temu i od tego czasu nie mieli z sobą kontaktu.

Szymon pochodzi z arystokratycznej rodziny. Jest architektem przyzwyczajonym do urzeczywistniania swych wizji i marzeń. Tkwi w nim niezachwiana wiara wyniesiona z dzieciństwa, że jeśli się o czymś marzy, to musi się to spełnić. Pomimo faktu, iż przez szereg lat żadna inna kobieta nie zajęła w jego wyobraźni miejsca Doroty, dwukrotnie decyduje się na zawarcie związku małżeńskiego. Te doświadczenia wzmacniają w nim głębokie przekonanie, że są sobie przeznaczeni.

Powieść „Między opętaniem a oczarowaniem” stanowi ożywczy powiew wyrafinowanego erotyzmu na wydawniczym rynku nasyconym dosadnymi opisami seksu. Pulsuje ona bogactwem oryginalnych, barwnych postaci i ciekawymi opisami zarówno romantycznego uczucia jak i cielesnych uniesień. Jest ona jednocześnie czymś więcej. Pokazuje ludzką stronę życia, wraz z jego determinantami. Ścisłe związki między skutkiem, a przyczyną możemy obserwować na sinusoidach ludzkich pragnień i lęków.

Czy romantycznej parze, rozłączonej przez okrutny los, uda się w końcu odnaleźć? – oto, obok innych ciekawych wątków, postaci i poważnych problemów, podstawowe pytanie towarzyszące czytelnikowi tej skomplikowanej opowieści o wielkiej miłości.

Stefania Jagielnicka- Kamieniecka jest dziennikarką, poetką i powieściopisarką, absolwentką Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, zamieszkałą obecnie w Wiedniu.
W 1983 roku uzyskała honorowe dożywotnie członkostwo Arizona Press Club w Phoenix (USA), dokąd wyemigrowała po internowaniu. Po przeniesieniu się ze Stanów do Niemiec pisała w dziennikach w Minden, w Heidelbergu i w piśmie Polskiej Misji Katolickiej. Pod koniec roku 2003 ukazał się tomik jej poezji, zatytułowany „Leichter als Atem” (Lżejsza niż oddech), po czym wspomnienia zatytułowane „Sprung über den Abgrund” (Skok nad przepaścią). W Niemczech wydano również jej książki napisane w języku polskim: dwie powieści - „Sen“ i „Wielki Manipulator“, wspomnienia „Skok nad przepaścią“ oraz dwa tomiki wierszy. Na polskim rynku wydawniczym ukazały się do tej pory jej powieści: „Z busolą w sercu“, „Samobójcy“, „Siatka w sieci“, „Poezja i miłość”, „Oko w oko ze śmiercią”, „Niebezpieczna miłość”, „Zdeptana róża”, „Więcej niż szczęście”, „Przechytrzyć Pana Boga”.
W styczniu 2012 zdobyła główną nagrodę w Konkursie Literackim Wydawnictwa Astrum za powieść „W żelaznym uścisku”.

Psychoskok
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-790-0080-7

Liczba stron: 257

Format: 140x200mm

Cena detaliczna: 26,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...