Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Między Słowami MDR

Między Słowami MDR

119,99

 

Wiecie, co się kryje między słowami? Lubicie bawić się językiem? Oto idealna propozycja dla par łaknących inteligentnej rozrywki. Testujcie własne umiejętności słowotwórcze, przesuwajcie granice wyobraźni i rozwijajcie ponadprzeciętną znajomość interesujących wyrazów. Pełną zwrotów akcji rozgrywkę wieńczy efektowny finał, który niespodziewanie odbywa się we wnętrzu ciemnego worka. Uwaga: gra tylko dla osób mocnych w gębie! Zabawa słowem Między słowami to gra planszowa przystosowana do grania w dwie osoby lub z grupą znajomych. Ucieszą się z niej wszyscy wielbiciele zabaw słownych, w których liczy się refleks, dobra pamięć i szybkość kojarzenia faktów. Różne konkurencje opierające się na zabawie słowem zapewniają długą rozrywkę pełną śmiechu, a finał, zakończony specjalnymi rozkazami, wprowadza dodatkowy element zaskoczenia. Ilustracje Andrzeja Mleczki Gra zachwyca nie tylko przemyślaną konstrukcją, ale także wykonaniem. Wszystkie komponenty stworzone są z mocnej tektury, która przetrwa nie jedną rozegraną partię. Prawdziwego uroku całej grze nadają niepowtarzalne ilustracje Andrzeja Mleczki, które można uznać za małą sztukę użytkową. Rozpoznać na nich można charakterystyczny styl ilustratora, któremu nie obca jest ironia połączona z humorem. Sytuacje z dnia codziennego przedstawione są w zabawny sposób, który spodoba się każdemu graczowi. Wszystkie elementy gry, także te nawiązujące do spraw damsko-męskich przedstawione są w wyważony i atrakcyjny sposób. Z pewnością nie będziecie wstydzili się pokazać gry znajomym i rodzinie. Jak grać? Celem gry jest zdobycie jak największej ilości żetonów Rozkazu. Wszystkie żetony z nazwami konkurencji należy umieścić w woreczku - każda para wyciąga losowo odpowiednią ilość żetonów i wykłada je przed sobą. Żetony wskazują konkurencję, z którymi będą zmierzać się gracze. W grze występują ich trzy rodzaje: X, Y, Zet - należy wymienić określoną liczbę wyrazów zaczynających się na konkretną literę w danej kategorii, czas na udzielenie odpowiedzi odmierza klepsydra Między słowami - należy przekazać partnerowi hasło za pomocą słów; do każdego hasła przypisanych jest 5 wyrazów, których nie wolno użyć podczas opisywania Słowotwórcy - należy wypowiedzieć 5 różnych wyrazów zawierających wylosowaną grupę liter Zakończeniem gry jest Finał - gracz wkłada rękę do woreczka i patrząc na planszę Finał! deklaruje głośno, co trzyma w dłoni, a następnie wyciąga przedmiot z woreczka. Za każde poprawnie wykonane zadanie w toku gry gracze otrzymują żetony Rozkazu - wygrani będą mogli odczytać je na głos i wskazać wybrane osoby do natychmiastowego wykonania konkretnych zadań.

Inne gra planszowa

Data pierwszego wydania:
2018-10-06

Cena detaliczna: 119,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...