Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Między współpracą a przetargiem i rywalizacją Relacje rządowo-samorządowe w systemie administracji publicznej

Gawłowski Robert

Między współpracą a przetargiem i rywalizacją Relacje rządowo-samorządowe w systemie administracji publicznej

49,00

 

"W centrum zainteresowania badawczego umiejscowiona została Komisja Wspólna Rządu i Samorządu Terytorialnego. Jest to istotny wybór przedmiotu badania ze strony Autora, który jako jeden z pierwszych podjął tak szeroką próbę analizy funkcjonowania oraz oddziaływania analizowanego podmiotu w wymiarze systemowym. Podkreślony tu przedmiot zainteresowania wskazuje szczególnie na oryginalny, nowatorski charakter badań z punktu widzenia nauk o polityce i administracji. Warto zwrócić też uwagę na refleksyjne i przekonujące uzasadnienie potrzeb podjęcia omawianego problemu badawczego".
Dr hab. Sebastian Kozłowski

"Problematyka przedstawiona w tej monografii, w badaniach i polskiej literaturze naukowej, to w zasadzie – jak dotąd – terra incognita. Trudna do przecenienia jest jej wartość deskrypcyjna, wynikająca z niezwykle wnikliwego opisu, dokonującego się w okresie polskiej transformacji ustrojowej i później, procesu instytucjonalizacji stosunków między administracją rządową a samorządem terytorialnym jako podmiotami odpowiedzialnymi za realizację zadań publicznych. Główną jednakże wartość recenzowanej pracy widzę w jej warstwie eksplanacyjnej. Nie sposób też nie wspomnieć o bazie literaturowej, do której Autor się odwołuje. Książka ta przynosi nadzwyczaj cenną próbę prezentacji dorobku naukowego zachodnioeuropejskich badaczy administracji publicznej, w tym relacji rządowo-samorządowych".
Prof. zw. dr hab. Alfred Lutrzykowski

Aspra
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-754-5946-3

Liczba stron: 342

Cena detaliczna: 49,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...