Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Miejskie ogrodnictwo, czyli jak uprawiać jedzenie w mieście

Katarzyna Basiewicz, Dominika Krzych

Miejskie ogrodnictwo, czyli jak uprawiać jedzenie w mieście

27,99

 

Mieszkasz w mieście, ale marzysz o samodzielnie wyhodowanym pomidorze czy szpinaku? Nic prostszego!

Witaj w świecie miejskiego ogrodnictwa! Mnóstwo tutaj doniczek, nasion, pomidorów, truskawek i zarośniętych balkonów. Jest też trochę ziemi pod paznokciami i zalanych parapetów, ale wierzymy, że i tak ci się spodoba.

Napisałyśmy tę książkę, żeby zaprosić cię do zielonego świata w mieście. Do magicznej krainy ze szczęśliwymi ludźmi, która naprawdę istnieje. Nie wierzysz? Stwórz nawet najmniejszy ogródek na parapecie i obserwuj, jak rosną rośliny, a przekonasz się, ile radości daje uprawianie i zjadanie (!) własnych warzyw.

Z tej książki dowiesz się:
• od czego w ogóle zacząć
• ile to kosztuje
• do czego przydadzą ci się szpatułki laryngologiczne i pudełka po jogurtach
• jak wysoko może wspiąć się dynia
• czy kalafiory lubią się z kapustą
• jak zmieniać świat


Z opinii o e-bookach autorek:

„Jak ktoś mieszka w mieście i codziennie biega do warzywniaka po szczypiorek do jajecznicy, to po przeczytaniu na pewno przekona się, że na balkonie też można zdziałać cuda. Siejcie, sadźcie i zbierajcie! Satysfakcja gwarantowana Bardzo polecam.”
Magdalena

„Bardzo dziękuję. Dziś posiałam pierwsze ziółka i warzywa! Jesteście super dziewczyny, ze pokazałyście mi (i innym), ze można spróbować :)”
Marta

„Cudowna wiedza w pigułce – idealny poradnik na początek. Bardzo dziękuję!”
Agnieszka

„Wow ! Ten poradnik jest po prostu świetny. Szczerze mówiąc, to kupiłam go z polecenia koleżanki, która regularnie czyta Waszego bloga. Jakiś czas temu przeprowadziliśmy się do owego mieszkania z ogródkiem, w którym marzyło mi się posadzenie własnych pomidorów czy papryki, ale przerażało mnie to, że kompletnie nie wiem jak się do tego zabrać. Dzięki Waszemu poradnikowi poczyniłam już pierwsze kroki i mam nadzieje, że sukcesywnie będę wprowadzać w życie Wasze porady. Wszystkim Was teraz polecam. Dziękuje!”
Ola

„Wszystkie istotne informacje zebrane syntetycznie w jednym miejscu. Wiele przydatnych porad. Pisany z sercem.”
Katarzyna

Dominika Krzych i Kasia Basiewicz

● ogrodniczki
● miłośniczki miejskiego życia
● wielbicielki małych, ulotnych przyjemności
● kierowniczki codziennych życiowych projektów

Uprawiamy warzywa na podwórku kamienicy w centrum Krakowa, na Starym Podgórzu. Oprócz tego prowadzimy pierwszy w Polsce portal o miejskim ogrodnictwie www.inspekty.pl. Inspirujemy i pokazujemy, że bycie miejskim ogrodnikiem nie jest wcale trudne, a w dodatku daje mnóstwo satysfakcji!

Znak JednymSłowem
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: Pierwsze

ISBN: 978-83-240-7655-0

Liczba stron: 240

Znak JednymSłowem

Format: 205x250mm

Cena detaliczna: 69,99 zł

Rok wydania: 2022

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...