Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Mikołajek i jego paczka. Alcest

Jean-Jacques Sempé, René Goscinny

Mikołajek i jego paczka. Alcest

8.1

(14 ocen) wspólnie z

11,83

 

Dla tych, co nie mieli jeszcze okazji poznać Mikołajka i jego kolegów idealnym wyborem okaże się książka pt. "Mikołajek i jego paczka. Alcest". Poznaj go bliżej i sięgnij po lekturę!

Jednym z chłopców, należących do paczki Mikołajka, jest Alcest. Jedną z jego największych pasji jest jedzenie (zwłaszcza podwieczorków), dlatego często można spotkać go z ulubionymi łakociami. Alcest wyróżnia się nieco okrąglejszą sylwetką i nieposkromionym apetytem. Ogromną miłością darzy bułki z dżemem i rogale z czekoladą. Chłopiec jest najlepszym przyjacielem Mikołajka.

Książki z serii o Mikołajku zaliczane są do klasyki. Przygody wesołych chłopców, którzy cały czas wpadają na zwariowane i zabawne pomysły wciągają na każdym kroku. Historie o Mikołajku, Gotfrydzie, Ananiaszu, Euzebiuszu, Joachimie i reszcie bohaterów z tego świata zna niejeden czytelnik. Jeśli jednak nie miałeś jeszcze okazji poznania paczki Mikołajka, sięgnij koniecznie po książki z tej serii.

"Mikołajek i jego paczka. Alcest" to książka, stworzona dzięki współpracy duetu, René Goscinny i Jean-Jacques Sempé. Goscinny urodził się 14 sierpnia 1926 w Paryżu. Był francuskim scenarzystą i pisarzem. Goscinny zasłynął jako jeden z najbardziej cenionych i rozpoznawalnych twórców komiksu europejskiego. Zmarł 5 listopada 1977 roku.

W 1955 Goscinny poznał Jeana-Jacquesa Sempé, z którym nawiązał współpracę przy tworzeniu przygód o Mikołajku. Sempé jest autorem charakterystycznych rysunków, zdobiących historyjki o Mikołajku i jego przyjaciołach.

Znak Emotikon
Znak Emotikon

Cena detaliczna: 16,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...