Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Mikołajek i jego paczka. Jadwinia i inne dziewczyny

Jean-Jacques Sempé, René Goscinny

Mikołajek i jego paczka. Jadwinia i inne dziewczyny

7.5

(13 ocen) wspólnie z

11,83

 

Zabawne przygody Mikołajka i jego kolegów. Poznaj bliżej Jadwinię i baw się doskonale podczas czytania wciągającej lektury. Książka idealna dla Czytelników w każdym wieku.

Przygody Mikołajka bawią Czytelników od kilku pokoleń. Rozrabiaków, z tytułowym bohaterem na czele, zna niemal każdy. Perypetie Alcesta, Ananiasza, Gotfryda, Euzebiusza, Joachima, Maksencjusza i Jadwinii bawią i wciągają bez końca. Jeśli lubisz przygody Mikołajka i jego kolegów, to książki z serii "Mikołajek i jego paczka" z pewnością Cię nie zawiodą.

Jadwinia to dziewczynka, która mieszka obok domu Mikołajka. Dziewczynka ma jasne włosy, niebieskie oczy i różową cerę. Mikołajek uważa, że Jadwinia jest bardzo ładna. Jego koleżanka ma dużo zajęć: gra na fortepianie i robi wiele innych rzeczy. Chłopiec nie spotyka się z nią zbyt często, gdyż jego rodzice nie bardzo lubią się z rodzicami Jadwini. Mikołajek nie przestaje jednak twierdzić, że dziewczynka chyba kiedyś zostanie jego żoną.

Jadwinia kocha śpiewać, tańczyć i bawić się w dom. Lubi grać w różne gry, jednak jedynie według swoich własnych, nieraz skomplikowanych zasad, dzięki którym zawsze może wygrywać. Dziewczynka jest również szczęśliwa, gdy odwiedza ją Mikołajek. Jadwinia nie lubi jednak, kiedy chłopiec nie chce się z nią bawić w dom. Nie cierpi też przegrywać.

Autorem opowieści o Mikołajku i jego kolegach jest francuski pisarz, René Goscinny. Żyd polskiego pochodzenia, urodził się we Francji w Paryżu w 1926 roku. Zmarł 5 listopada 1977. Ilustracje do pisanych przez niego historyjek o Mikołajku zostały wykonane przez znakomitego rysownika, Jeana-Jacquesa Sempé'a. Artysta urodził się w 1932 w Bordeaux.

Znak Emotikon
Znak Emotikon

Cena detaliczna: 16,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...