Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Mikroekonomia

Krugman Paul R., Wells Robin

Mikroekonomia

6.3

(6 ocen) wspólnie z

89,00

 

Mikroekonomia autorstwa światowej sławy ekonomisty i laureata Nagrody Nobla Paula Krugmana oraz Robin Wells to nowoczesny podręcznik akademicki do podstawowego kursu z przedmiotu.

Ogromnym walorem publikacji są wykorzystane narzędzia dydaktyczne, takie jak:
- opowieść wprowadzająca,
- „Czego nauczysz się w tym rozdziale?”,
- studia przypadku „Ekonomia w działaniu”,
- Krótkie podsumowania każdej sekcji „Powtórka” oraz pytania „Sprawdź, czy zrozumiałeś”,
- ramki „Dla dociekliwych”,
- przykłady „Gdzie indziej na świecie”,
- „Pułapki”, czyli najczęściej popełniane błędy,
- definicje podstawowych pojęć na końcu książki,
- „Jeszcze przed nami...”, czyli krótkie podsumowanie, będące jednocześnie wprowadzeniem do treści kolejnych rozdziałów,
- podsumowanie na końcu rozdziału.

Taki zestaw instrumentów dydaktycznych wzbogaca proces wykładu i przybliża złożone zagadnienia, a jednocześnie uatrakcyjnia przekazywaną treść, co bardzo pomaga studiować ekonomię czytelnikowi, rozpoczynającemu poznawanie tej gałęzi nauki.

Publikacja jest napisana w sposób niezwykle zrozumiały i czytelny dzięki czemu zrozumienie skomplikowanych problemów mikroekonomicznych nie sprawia kłopotów.

Autorzy opisali również niezwykle trudne zagadnienia niepewności i ryzyka oraz ekonomiki informacji, a także dodatkowe kwestie wybiegające poza podstawowy kurs mikroekonomii, co daje dobre przygotowanie do dalszych studiów.

Paul Krugman, laureat nagrody Nobla z dziedziny ekonomii w 2008 r., jest profesorem ekonomii na Uniwersytecie w Princeton, gdzie systematycznie prowadzi zajęcia z podstaw ekonomii.
Robin Wells była wykładowcą i pracownikiem naukowym w zakresie ekonomii na Uniwersytecie w Princeton.

Wydawnictwo Naukowe PWN
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-011-7209-1

Liczba stron: 1020

Format: 16.5x23.5cm

Cena detaliczna: 89,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...