Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Mikrousługi. Budowa i działanie. Przewodnik po budowaniu architektury mikrousług

Mikrousługi. Budowa i działanie. Przewodnik po budowaniu architektury mikrousług

44,29

 


Architektury mikrousług oferują większą prędkość wprowadzania zmian, lepszą skalowalność oraz czystsze, łatwiejsze do rozwijania projekty systemów. Jednak implementowanie architektury mikrousług nie jest łatwe. Jak dokonywać niezliczonych wyborów, przeszkolić zespół pod kątem tych wszystkich szczegółów technicznych i poprowadzić organizację w stronę udanego wdrożenia, aby zmaksymalizować szanse powodzenia? Autorzy tej książki, Ronnie Mitra i Irakli Nadareishvili proponują wskazówki krok po kroku dla budowania efektywnej archi-tektury mikrousług.
Architekci i inżynierowie mogą pójść drogą implementacji opartej na technikach i rozwiązaniach, które już wyka-zały swoją skuteczność w systemach mikrousług. Zbudujemy model operacyjny, projekt mikrousług, podstawy infrastruktury oraz dwie działające mikrousługi, po czym połączymy te elementy w jedną implementację.
Dla każdego, kto staje przed wyzwaniem budowania mikrousług albo ich architektury, ten przewodnik jest nieocenionym źródłem.
• Poznaj efektywny i oczywisty sposób projektowania systemu mikrousług
• Definiuj zespoły, ich zadania i wskazówki dla współdziałania
• Dowiedz się, jak podzielić wielką aplikację na zbiór mikrousług
• Zbadaj sposoby izolowania i osadzania danych w odpowiednich mikrousługach
• Zbuduj prosty, ale skuteczny potok CI/CD na potrzeby zmian infrastruktury
• Twórz kod dla przykładowych mikrousług
• Wdrażaj działające zastosowania mikrousług w Amazon Web Services
„Książka przedstawia jasne i proste wskazówki, jak przekształcić zasady i praktyki mikrousług w rzeczywisty, działający kod. Polecam ją każdemu, kto chce szybko uzyskać działające rozwiązanie.”
—Mike Amundsen
Doradca i autor
Ronnie Mitra jest autorem, strategiem i konsultantem z przeszło 25-letnim doświadczeniem w pracy z technologiami łączności i sieci WWW. Jest współ­autorem książek Microservice Architecture oraz Continuous API Management, wydanych przez O’Reilly.
Irakli Nadareishvili jest wiceprezesem do spraw innowacji w firmie Capital One, kierując zespołami odpowiedzialnymi za budowanie platformy bankowości opartymi na mikrousługach. Poprzednio był współzałożycielem i CTO startupu z branży ochrony zdrowia ReferWell i zajmował stanowiska kierownicze w firmach CA Technologies oraz NPR. Można śledzić go na Twitterze: @inadarei.

Apn Promise
Oprawa miękka

Wydanie: 1

ISBN: 978-83-7541-443-1

Liczba stron: 324

Cena detaliczna: 79,80 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...