Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Milczenie czasu

Ragnar Jonasson

Milczenie czasu

23,87

 

3 MILIONY SPRZEDANYCH EGZEMPLARZY!

Siglufjördur – mroczne miasteczko na północy Islandii. Tu nikt nie ufa nikomu, a samotność przytłacza jak arktyczna noc. Ari Thór, młody policjant, niedoszły filozof i ksiądz z bolesną przeszłością, walczy tu ze zbrodnią równie nieustępliwie jak z samym sobą…

Atak zabójczego wirusa i odcięcie Siglufjördur od świata kwarantan­ną nie powstrzyma Ariego od wyjaśnienia ponurej zbrodni sprzed pół wieku. Na pomoc może liczyć tylko ze strony Ísrún, dziennikarki z Reykjavíku, która prowadzi własne, coraz bardziej przerażające śledztwa w sprawie zabójs­twa syna polityka i porwania dziecka.

Dawne zbrodnie splatają się z obecnymi, a winy sprzed lat nie umierają i mają dramatyczne zakończenie.

Ragnar Jónasson – islandzki prawnik i wykładowca prawa autorskiego na uniwersytecie w Reykjavíku – stał się odkryciem literatury kryminalnej w 2015 roku. Jego debiut – „Milczenie lodu” – wydany bez promocji przez małe niezależne wydawnictwo osiągnął natychmiastowy międzynarodowy sukces i pierwsze miejsce na liście bestsellerów Amazonu, wyprzedzając Stiega Larssona. W rok później drugi tom serii „Mroczna wyspa lodu” – „Milczenie nocy” również zajął pierwsze miejsce, a tom pierwszy – drugie.

Dlaczego? Bo Jónasson jest niepowtarzalny i uniwersalny, choć tak sugestywnie oddaje lodowatą i klaustrofobiczną atmosferę Islandii.

Mrok i zimno są wręcz namacalne! – pisał „Times”. Jónasson tchnął nowe życie w skandynawski kryminał noir! – wtórował „Sunday Express”.

Ragnar Jónasson pisarski kunszt szlifował od siedemnastego roku życia, tłumacząc czternaście powieści Agathy Christie. Nie bez powodu „Times” nazywa go następcą tronu królowej kryminału. Jego twórczość wyróżnia elegancja stylu i szacunek dla słowa, oszczędność środków, poetyckość przejmujących obrazów i prawda psychologiczna postaci. Jónasson przewyższa innych twórców dzięki swoim postaciom – żywym, barwnym, niejednoznacznym, których lęki, ambicje, rywalizacje i tęsknoty są poruszająco uniwersalne! (Oprah Book Club).

Ari Thór z serii „Mroczna wyspa lodu” to niepogodzony z życiem, wrażliwy młody policjant, który równie często musi walczyć ze zbrodnią co z samym sobą.

W serii „Hulda” Jónasson z wirtuozerią opowiada o ludziach i o zbrodni, o uczuciach i o samotności.
Rok 2020 przyniósł mu kolejną falę sukcesów: sprzedaż praw do serialu, kolejne nagrody literackie, entuzjastyczne recenzje, pierwsze miejsce na listach bestsellerów od Francji, przez Niemcy, po Wielką Brytanię. Powieści Jónassona wydawane są w 32 krajach.

Amber
Oprawa miękka

Wydanie: 1

ISBN: 9788324183180

Liczba stron: 304

Cena detaliczna: 44,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...