Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Miliardy miliardy Rozmyślania o życiu i śmierci u schyłku tysiąclecia

Carl Sagan

Miliardy miliardy Rozmyślania o życiu i śmierci u schyłku tysiąclecia

7.5

(268 ocen) wspólnie z

49,90

 

Przenikliwa analiza najważniejszych kwestii dotyczących naszego życia, świata i kosmosu.
W swojej ostatniej książce słynny astronom, futurolog i pisarz Carl Sagan zabiera nas zarówno w bezmiar kosmosu, jak i w zakamarki ludzkiego umysłu, zadając fascynujące pytania o to, jak powstał wszechświat i jaki będzie jego koniec, a także jak, łącząc naukę ze współczuciem, możemy stawić czoło wyzwaniom nadchodzącego stulecia.
W swojej książce autor odnosi wiedzę z dziedziny biologii, matematyki i astronomii do życia codziennego, a także do arcyważnych kwestii związanych ze środowiskiem i naszą przyszłością. Prezentując szeroki wachlarz tematów, zabiera czytelnika we wspaniałą podróż, od wynalazku szachów po możliwość życia na Marsie, od poniedziałkowego futbolu po relacje między USA a ZSSR, od globalnego ocieplenia po debatę aborcyjną. Jest też bardziej intymny fragment: mamy wyjątkową okazję poznać samego autora, czytając o jego walce o życie, o miłości do rodziny i o osobistych przemyśleniach na temat śmierci i Boga.
Miliardy, miliardy, książka przenikliwa, tchnąca niepohamowaną ciekawością autora, to spuścizna jednego z największych umysłów naszych czasów.
„Sagan wykorzystał reflektor swojej sławy, by oświetlić przepaść, w którą mogą nas zepchnąć głupota, chciwość i żądza władzy. Wszystkie te mechanizmy są sprawnie opisane w Miliardach, miliardach”.
The Washington Post Book World
„Astronom Carl Sagan nie dożył nowego tysiąclecia, ale prawdopodobnie zrobił więcej niż każdy inny popularyzator nauki, by przygotować nas na jego nadejście”.
Atlanta Journal & Constitution
„W historii ludzkości byli uczeni o wielkich umysłach, którzy głosili teorie o wszechświecie i jego pochodzeniu sprzeczne z dogmatami religijnymi. Galileusz potwierdził, że Ziemia obraca się wokół Słońca, a nie Słońce wokół Ziemi. Darwin swoją teorią ewolucji gatunków podważył kreacjonizm. A teraz Sagan rzucił światu najnowsze wyzwanie: Miliardy, miliardy”.
San Antonio Express-News
„Przysypiałeś w liceum na lekcjach z przedmiotów ścisłych? Ta książka pomoże ci wypełnić luki. Słynny naukowiec Carl Sagan łączy logikę i wiedzę z humorem i sprawia, że o potencjalnie nieprzystępnych tematach czyta się z przyjemnością”.
The Dallas Morning News

Zysk i S-ka
Oprawa twarda z obwolutą

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-811-6783-3

Tytuł oryginalny: Billions and Billions. Thoughts on Life and Death at the Brink of the Millennium

Liczba stron: 322

Format: 14.0x21.5cm

Cena detaliczna: 49,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...