Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Milion ostryg na szczycie góry

Alex Nogués

Milion ostryg na szczycie góry

8.1

(19 ocen) wspólnie z

19,99

 

Co robi milion ostryg na szczycie góry?
Wspięły się tu?
A może spadły jak deszcz, przyniesione przez huragan?
Czy to po prostu zwykłe kamienie przypominające kształtem ostrygi?
Czego można się dowiedzieć o niesamowitej historii Ziemi od tych skamieniałych mięczaków?


Rusz ze znanym geologiem w fascynującą podróż przez miliony lat i odkryj, jakie tajemnice kryje w sobie Ziemia. Dowiedz się, czym są ruchy płyt tektonicznych i dlaczego morze się porusza. Czy to prawda, że kontynenty wędrują? Jak powstaje trzęsienie ziemi? I czy sto lat to dużo w historii świata?

A potem sam weź lupę, ołówek, zeszyt oraz młotek i ruszaj na przechadzkę. Sprawdź, co o historii Ziemi opowiedzą ci napotkane skały i kamienie.

Książka dla dzieci w wieku 4+, dla każdego, kto potrafi wykopać dołek w ziemi poszukując kamyków, skamielin i zębów dinozaura.

Autor książki, Alex Nogués, wspomina, że jego życie wywróciło się do nogami w dzieciństwie, kiedy to potknął się o zakrzywiony kij, a potem odkrył coś w rodzaju małża przytwierdzonego do skały. Z tym że – jak pamięta – sam znajdował się wtedy u podnóża gór, a od morza dzieliło go dobrych 50 kilometrów! Wiele lat później został geologiem, żeby odpowiedzieć na pytania, które tamtego dnia zrodziły się w jego głowie. „Ta książka zamyka krąg. Chciałem podsumować w niej wszystko, czego się nauczyłem, i zarazić cię swoją pasją: poznawaniem mowy kamieni” – pisze.

Książka wyróżniona nagrodami: White Ravens 2020 za zjawiskowe ilustracje oraz Basque Country Literature Illustration Award 2020.

Znak Emotikon
Oprawa twarda

Wydanie: Pierwsze

ISBN: 978-83-240-7583-6

Liczba stron: 48

Znak Emotikon

Format: 240x300mm

Cena detaliczna: 49,99 zł

Tłumaczenie: Joanna Ostrowska

Rok wydania: 2021

Zajrzyj do środka

Milion ostryg na szczycie góry

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...