Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Miłość z odzysku. Nowy związek - jak żyć w Kościele?

Maciej Mϋller , Tomasz Ponikło

Miłość z odzysku. Nowy związek - jak żyć w Kościele?

7.0

(3 oceny) wspólnie z

20,93

 

Czy rozwód musi oznaczać rozstanie z Kościołem?
Oto pierwszy praktyczny poradnik dla katolików po rozwodzie!
W Polsce rozpada się już co czwarte małżeństwo. Jednocześnie w sądach biskupich pojawia się coraz więcej wniosków o uznanie nieważności małżeństwa. Wielu ludzi dopiero po rozwodzie spotyka prawdziwą miłość. I właśnie wówczas rozpoczyna się ich dramat, ponieważ w świetle nauczania Kościoła, małżeństwo zawiera się raz na całe życie. Co zatem proponuje Kościół dla rozwiedzionych katolików?Z pomocą przychodzi Miłość z odzysku. Praktyczny poradnik poruszania się w gąszczu procedur związanych z procesem o unieważnienie związku oraz próba połączenia nauki Kościoła z doświadczeniem duszpasterzy. To książka, która wyjaśnia istotę małżeństwa, przestrzega przed popełnieniem wielu błędów i pomaga w odnalezieniu się w nowej rzeczywistości.Miłość z odzysku to także poruszające historie ludzi, którzy żyjąc w drugim związku nie mogą przyjmować Komunii Świętej i czują się wyrzuceni na margines Kościoła. To opowieść o ich walce o to, by na nowo odnaleźć swoje miejsce we wspólnocie wierzących. Pytanie tylko, czy ich głos ma szansę zmienić stanowisko Kościoła?  
   ”O problemach Kościoła ze związkami niesakramentalnymi - i nawzajem - napisano już wiele. Książka Mϋllera i Ponikły wyróżnia się umiejętnym połączeniem różnych poziomów refleksji. Są tu: przejmujące świadectwa osób żyjących w takiej sytuacji, które na różne sposoby szukają swego miejsca w Kościele; mądre wskazówki duszpasterzy dobrze znających zarówno ludzkie słabości, jak i wielkość naszego powołania; kompetentne omówienie sporów teologicznych, jakie toczą się na ten temat w ostatnich latach.
Ta książka przynosi wiele pytań i - to zaleta! - nie daje gotowych odpowiedzi. Pozwala za to doskonale zrozumieć, dlaczego tak trudno w tej sprawie o proste rozwiązania - co przyznał sam Benedykt XVI”. Zbigniew Nosowski
Redaktor naczelny miesięcznika ”Więź”   Patronat medialny  

Znak
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2010-03-08

ISBN: 978-83-240-1309-8

Opracowanie graficzne
Marta Szmyd (Mill Studio)

Liczba stron: 220

Znak

Format: 144x205

Cena detaliczna: 29,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...