Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Misja szkoła. Poradnik dla rodziców. Misja szkoła

Dorota Zawadzka

Misja szkoła. Poradnik dla rodziców. Misja szkoła

24,99

 

Dzieciństwo, to beztroska zabawa, czas przygód w trakcie poznawania świata, czas zdobywania kompetencji i przezywania emocji. Wszystko dzieje się pierwszy raz. Ciekawość i radość zabawy powodują, że zdobywanie wiedzy przez dzieci w pierwszych latach życia jest fascynujące.Ten czas, nie kończy się z chwilą, gdy dziecko idzie do szkoły. Będzie inaczej, ale równie ciekawie, żeby nie powiedzieć ciekawiej. O tym, że dziecko pójdzie do szkoły wiemy od jego narodzin. Jednym z zadań, którym powinni sprostać rodzice, jest przygotowanie małego człowieka do nowej, wielkiej przygody. W dzisiejszym, pędzącym świecie, łatwo coś przeoczyć, zapomnieć, czegoś nie dopilnować. Oddajemy zatem do Państwa rąk przewodnik, w którym Autorka postawiła sobie trzy cele:
- Po pierwsze przedstawia Rodzicom ich dziecko. Znają je od kilku lat i wiedzą o nim wszystko i pomaga im tę wiedzę usystematyzować. - Po drugie, opisuje jakie umiejętności są istotne, by dziecko dobrze radziło sobie w szkole. - Po trzecie, pokazuje, w jaki sposób rozwijać potrzebne do szkoły umiejętności wykorzystując codzienne sytuacje. Proponowane w poradniku zabawy i ćwiczenia nie wymagają pomocy naukowych czy specjalnych przygotowań. Potrzebny jest jedynie czas, a czasem także własna kreatywność oraz pomysłowość dziecka. O Autorce: Dorota Superniania Zawadzka jest psychologiem rozwojowym o specjalności psychologia wychowawcza stosowana. Oprócz zajęć kursowych prowadziła autorskie fakultety dla studentów „Telewizja dla dziecka” i „Świat według dziecka”. Równolegle prowadziła także zajęcia z psychologii rozwoju człowieka w SWPS w Warszawie. W tym czasie rozpoczęła współpracę z mediami tworząc i współtworząc wiele programów w telewizjach zarówno publicznej („Akademia IQ”, polska wersja programu „Ulica Sezamkowa”) i komercyjnej („Superniania”, „I Ty możesz mieć superdziecko”, ”Świat według dziecka”, „Do tablicy”, „Na kłopoty Zawadzka”). Ten pierwszy dał jej popularność. Jest ekspertem w programach stacji telewizyjnych i radiowych, ogólnopolskich jak i lokalnych. Współpracuje z organizacjami pozarządowymi, między innymi z KOPD. Od lipca 2011 jest doradcą Rzecznika Praw Dziecka i zasiada w Społecznej Radzie Doradców. Nieustannie stara się popularyzować wychowanie oparte na wartościach i wzajemnym szacunku. Autorka kilku bestsellerowych poradników dla rodziców, regularnie pisze bloga oraz prowadzi popularny profil na Facebooku.

Edipresse Polska
Oprawa miękka

Data pierwszego wydania:
2016-05-20

ISBN: 978-83-794-5386-3

Liczba stron: 146

Format: 20.0x24.0cm

Cena detaliczna: 24,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...