Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Misja szympansa Klemensa

Agnieszka Urbańska

Misja szympansa Klemensa

9.5

(2 oceny) wspólnie z

17,70

 

Czy wiesz, co może ci grozić, jeśli pozwolisz sobie na znudzenie i zniechęcenie? Uważaj! Kurzos nudelis czai się wszędzie!

Jeśli myślisz, że w małych miasteczkach czas się tylko wlecze i nie ma mowy o żadnej przygodzie, jesteś w błędzie. Bo w Zakurzewicach dzieją się rzeczy zdumiewające i straszliwe! Wszystko zasypuje kurz. Zwierzęta, domy, kwiaty, ulice tracą kolory. Ludziom robi się smutniej i smutniej...

Agnieszka i jej mama dziennikarka wyruszają, aby zgłębić przyczynę niezwykłego zjawiska i przywrócić mieszkańcom Zakurzewic radość życia. A zadanie to niełatwe. Niezbędne okazuje się wsparcie niezrównanego Prezesa Fabryki Pomysłów (różnych), szympansa Klemensa. Czy energiczny małpiszon – przy wsparciu Agnieszki i wielu zakurzewiczan: Hieronima, Karolka, panny Klementyny i innych oraz rzeczy zwykłych-niezwykłych (taborety maszerują, fotel spada z nieba, czajnik gwiżdże na wszystko) – odkryje, skąd i dlaczego wziął się złośliwy prześladowca? Czy wezwana w trybie pilnym ekipa sprzątaczy (z lwem i żyrafą na czele) pomoże go pokonać?

Przeczytaj, a nuda ucieknie na koniec świata! Akcja wartka jak woda z magicznego ogrodowego węża, przygoda goni przygodę, szarość rozpraszają skrzydła Ptaka Fruwaka...

Nawet taki uniwersytecki mędrek bez kłopotu odróżnia śmiertelną nudę (odgrywającą zresztą złowieszczą rolę w tej książce) od rozjaśniającej świat rozrywki. Bo taką właśnie zdolność ma ta brawurowa opowieść o miasteczku Zakurzewice, w którym nawet niemożliwe jest możliwe... A przy tym goszczą w niej harmonijnie: poezja, fantazja, dobroć i czułość.

prof. Stanisław Bereś

Alegoria
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-622-4817-9

Liczba stron: 132

Format: 16.5x24.5cm

Cena detaliczna: 34,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...