Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Mistrzowie Komiksu Sprawa rodzinna i inne historie

Will Eisner

Mistrzowie Komiksu Sprawa rodzinna i inne historie

7.3

(95 ocen) wspólnie z

67,49

 

Sprawa rodzinna to obyczajowa historia, przesycona brutalną prawdą o życiu. Na urodziny do schorowanego ojca zjeżdżają się wszystkie jego dzieci. Jedna z córek pragnie, by rodzeństwo nie tylko wspólnie świętowało, ale i podjęło ważną decyzję. Stopniowo ujawniają się głębokie konflikty, chciwość, próżność, żądza i zazdrość, które zmieniają wizerunek przeciętnej rodziny. Jak w tych okolicznościach zostanie rozwiązana „sprawa rodzinna”?
W Drobnych cudach Eisner przywołuje postaci ze swego dzieciństwa – wuja, który dzięki przekrętom zmienia się z żebraka w biznesmena, szczwanego dzieciaka, potrafiącego na każdym kroku przechytrzyć swych prześladowców oraz parę niepełnosprawnych małżonków, odkrywających prawdziwe szczęście. Te tętniące życiem migawki wywołują wzruszenie, bawią i w niemal filozoficzny sposób mówią, czym jest życie.
Życie na obcej planecie jest opowieścią, która od początku trzyma czytelnika w napięciu. Pewien naukowiec w oddalonej od świata stacji śledzenia obiektów kosmicznych odbiera sygnał radiowy obcego pochodzenia. Uruchamia to lawinę wydarzeń na skalę międzynarodową. W sprawę angażują się politycy, służby specjalne, szefowie wielkiej korporacji, a sytuacja szybko wymyka się spod kontroli.

Egmont
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-237-4633-1

Liczba stron: 320

Format: 170x250mm

Cena detaliczna: 89,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...