Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Mistyczka czy oszustka? Prawda o Marcie Robin

Pierre Vignon

Mistyczka czy oszustka? Prawda o Marcie Robin

20,35

 

Ponad 50 lat żyła tylko Komunią św., nie przyjmując innych pokarmów. Obdarzona m.in. darem stygmatów w każdy piątek współuczestniczyła zarówno duchowo, jak i cieleśnie w męce i śmierci Jezusa na krzyżu. Czcigodna Sługa Boża Marta Robin, uznawana za jedną z największych mistyczek, została nieoczekiwanie oskarżona o oszustwo i plagiat. Kiedy zarzuty postawione przez nieżyjącego już karmelitę o. Conrada De Meestera, eksperta w jej procesie beatyfikacyjnym, zostały opublikowane w 2020 roku, ks. Pierre Vignon postanowił zabrać głos w tej sprawie. Na podstawie zgromadzonych w ciągu 40 lat dokumentów oraz wiedzy z zakresu teologii mistycznej, a także faktów i świadectw członków rodziny oraz osób, które zetknęły się z Martą Robin, zdecydowanie staje w jej obronie.



Odbiorcy książki:

– Osoby wierzące pragnące wzbogacić swoją wiedzę na temat wyjątkowego powołania Marty Robin, przybliżyć się do tajemnicy męki Pańskiej, cierpienia, Eucharystii.

– Osoby poszukujące wyjaśnienia kontrowersji wokół Marty Robin po publikacji raportu o. C. De Meestera w kontekście toczącego się jej procesu beatyfikacyjnego.



Dlaczego warto przeczytać tę książkę?

– Książka jest zapisem rzetelnego i pełnego zaangażowania poszukiwania prawdy o Marcie Robin, postaci w Polsce wciąż mało znanej, z którego wyłania się obraz francuskiej tercjarki jako autentycznej katolickiej mistyczki, osoby pełnej prostoty, dojrzałości, odwagi w znoszeniu cierpień oraz miłości do Boga i ludzi. Autor dzieli się z czytelnikiem wiedzą o faktach często niedostępnych opinii publicznej.

Jedność
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-814-4539-9

Tytuł oryginalny: Marthe Robin en verite

Liczba stron: 272

Format: 13.3x20.5cm

Cena detaliczna: 35,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...