Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Młodzi przyrodnicy Pająki Tom 10

Patrycja Zarawska

Młodzi przyrodnicy Pająki Tom 10

8.2

(9 ocen) wspólnie z

14,99

 

Seria przybliża dzieciom świat przyrody, przedstawia fascynujące fakty z życia zwierząt i roślin. Poruszono w niej różnorodne tematy przyrodnicze, opisano ciekawe rośliny oraz zwierzęta w różnych środowiskach życia: w stawie, w lesie, na łące, pod ziemią, pod wodą itp.
Proste teksty i duże litery sprawiają, że Młodzi przyrodnicy to także seria do pierwszego czytania.
Pająki są naprawdę fascynujące! Jedne rozpinają wśród gałęzi pionową, koncentryczną sieć łowną. Inne rozwieszają w zaroślach pajęczynę w postaci płachty lub hamaka. Jeszcze inne tworzą w jakimś kąciku pułapkę w formie lejka. Są również takie, które niczego nie budują, tylko niczym Spiderman wypuszczają nić asekuracyjną i skaczą na ofiary. Większość poluje na owady, ale niektóre… udają ofiary złapane w sieć, żeby pożreć innego pająka.
W książce Pająki czytelnicy przyjrzą się polskim pająkom z bliska w ich naturalnym środowisku. Dowiedzą się, gdzie ich szukać i jak je rozróżniać. Poznają typy pajęczyn i zaobserwują, jak konstruuje się je krok po kroku. Dowiedzą się, jak wyglądają pajęcze gody, gdzie samice składają jaja i czy opiekują się młodymi. Rozszyfrują zagadkę babiego lata. Poznają pająka o najsłodszej polskiej nazwie – zyzusia tłuściocha, a także gatunek, który umie biegać po wodzie i nurkować albo udawać… mrówkę. Dowiedzą się, które pająki mieszkające w domach są naszymi sprzymierzeńcami i dlaczego nie należy ich zabijać.

Wilga
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-280-9347-8

Liczba stron: 48

Format: 145x205mm

Cena detaliczna: 14,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...