Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Moc sakramentaliów Cudowne znaki w życiu chrześcijanina

Cragon Julie Dortch

Moc sakramentaliów Cudowne znaki w życiu chrześcijanina

29,90

 

Sakramentaliami nazywa się święte znaki ustanowione przez Kościół, których skutek działania jest podobny do skutku sakramentów. Mają one na celu przygotowanie nas do przyjęcia owocu sakramentów oraz uświęcanie różnych okoliczności naszego życia.

Ta inspirująca książka to nieoceniony przewodnik po sakramentaliach Kościoła katolickiego. Autorka przedstawia przedmioty, działania i błogosławieństwa, dzięki którym zwykłe momenty naszego życia mogą zostać uświęcone w ich bogactwie i różnorodności. Przypomina na przykład znaczenie modlitwy różańcowej, wody święconej, kadzidła albo kościelnych dzwonów. Wyjaśnia, jaki jest prawdziwy, głęboki sens sakramentaliów, w jaki sposób te zbawienne drogi łaski mogą dać namacalne, realne odczucie obecności Boga w naszym życiu.

Książka przywołuje historie opisywanych sakramentaliów, jak również świadectwa, które potwierdzają skuteczność każdego z nich. Można ponadto znaleźć w niej modlitwy i zadania pomagające wykorzystać te święte znaki do coraz bardziej autentycznego życia wiarą w codzienności. Odkryj na nowo bogactwo dostępnych nam w Kościele łask i otwórz drzwi dla nieustannego działania Boga!



Ta książka rozpaliła moje serce i przypomniała mi, dlaczego uwielbiam być katolikiem.

Jon M. Sweeney, autor książki Święty Franciszek jakiego nie znacie



Ta książka powinna znaleźć się w każdym katolickim domu.

Lisa M. Hendey, autorka książki Mama na pełen etat

eSPe
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-748-2770-6

Tytuł oryginalny: Amazing graces

Liczba stron: 221

Format: 140x200mm

Cena detaliczna: 29,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...