Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Mocni krzyżem Święci, na których możemy się oprzeć w chorobie i niepełnosprawności

Elżbieta Wiater

Mocni krzyżem Święci, na których możemy się oprzeć w chorobie i niepełnosprawności

6.7

(3 oceny) wspólnie z

21,90

 

Chorujący, niepełnosprawni, cierpiący, ale pełni Bożej mocy!
We współczesnym świecie, w którym najważniejszymi wartościami są młodość, atrakcyjność i sprawność, trudno jest przyjąć chorobę, niepełnosprawność i cierpienie. Dlatego takie doświadczenia często łączą się z utratą wiary w miłość i opiekę Boga, a nawet w Jego istnienie. W chwilach zwątpienia nieocenioną pomocą mogą stać się przykłady świętych,
którzy nie tylko doświadczyli choroby, ale też pozwolili działać Bogu w swoim cierpieniu, dzięki czemu mogli zaznać prawdziwej mocy Chrystusowego krzyża. W tej książce znajdziesz niezwykłe i poruszające historie ludzi, którzy w pełni zawierzyli Bogu swoje cierpienie, a dziś są dla nas cennym drogowskazem i przykładem, między innymi:
• bł. Małgorzaty z Cittá di Castello, która mimo ślepoty i karłowatości, była wsparciem dla potrzebujących i przykładem duchowej żarliwości;
• św. Brata Alberta, który zmagając się z depresją, bólami fantomowymi po utracie nogi i rakiem żołądka, do końca nie ustawał w służbie Chrystusowi ukrytemu w najuboższych;
• św. Jana Pawła II, którego postawa w doświadczaniu choroby Parkinsona była dla wiernych
niesamowitym świadectwem. Jeśli doświadczasz cierpienia, choroby, odrzucenia
– przeczytaj historie tych, których ból i słabość zbliżyły do Boga, i skorzystaj z modlitw
za ich wstawiennictwem. Jeśli znasz kogoś, kto potrzebuje wsparcia w niemocy, nie wahaj się
– podaruj mu tę książkę i pozwól działać tym, którzy przeszli drogę choroby i orędują za potrzebującymi u Boga.

eSPe
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-748-2809-3

Liczba stron: 192

Format: 13.9x19.8

Cena detaliczna: 21,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...