Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Modele inwestycyjne Zbiór przykładów i zadań

Buła Rafał, Celej Marta, Pera Krystian

Modele inwestycyjne Zbiór przykładów i zadań

49,00

 

Aktywność inwestycyjna, nie tylko na rynku finansowym, jest zbiorem rozważanych i podejmowanych decyzji oraz oczekiwaniem na ich finansowe rezultaty. Dlatego też powstaje potrzeba dobrego rozumienia tych zagadnień oraz praktycznej umiejętności ich zastosowania. Książka jest próbą odpowiedzi na strategiczne wezwania, jakie stoją przed inwestorem na rynku kapitałowym. Pozycja ta ma praktyczny charakter i – wraz z wydaną w 2014 roku nakładem Wydawnictwa Beck monografią pt. Modele inwestycyjne autorstwa trzech spośród autorów niniejszego zbioru zadań – stanowi zwartą merytoryczną całość.

Umiejętność rozwiązywania zadań o zróżnicowanych stopniu trudności autorzy traktują jako formę weryfikacji dobrego rozumienia przedmiotowych zagadnień. Prezentowane w niniejszym zbiorze przykłady i zadania mogą być potraktowane jako metodyczny fundament tworzenia zbioru alternatyw inwestycyjnych, natomiast zadania można uznać za myślowe substytuty inwestycyjnych możliwości, a umiejętność ich rozwiązywania może być zapowiedzią skuteczności w rzeczywistych decyzjach inwestycyjnych.

Zespół Autorów to pracownicy (prof. UE dr hab. Krystian Pera, dr Monika Foltyn-Zarychta oraz dr Rafał Buła) oraz doktoranci (dr Damian Mitrenga, mgr Marta Celej) Katedry Inwestycji i Nieruchomości, Wydział Finansów i Ubezpieczeń Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Zainteresowania naukowe koncentrują się wokół problematyki inwestycji na rynku finansowym, budowy efektywnych strategii inwestycyjnych oraz modeli inwestycyjnych.



Książka stanowi bardzo dobre połączenie teorii inwestowania na rynku finansowym z jej aspektem praktycznym. Może być więc cennym podręcznikiem akademickim, a z drugiej strony dobrym przewodnikiem dla decydentów inwestycyjnych stojących wobec problemów podejmowania trafnych decyzji inwestycyjnych w obszarze rynku finansowego.

Dr hab. Anna Górczyńska, prof. UG

Katedra Inwestycji i Nieruchomości

Wydział Zarządzania UG

C.H. Beck
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-255-8237-1

Tytuł oryginalny: B

Liczba stron: 196

Format: 16.5x23.6

Cena detaliczna: 49,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...