Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Modelowanie organizacji procesowej

Modelowanie organizacji procesowej

44,00

 

Największą zaletą książki jest jej praktyczny aspekt.

Jest to kompendium wiedzy o identyfikacji i modelowaniu procesów zachodzących w różnych przedsiębiorstwach. Odwołuje się do stworzonej przez APQC metodyki Process Classification Framework, opisując:
· strukturę modelu,
· kategorię procesów,
· hierarchię procesów.

Omówiono w niej narzędzie identyfikacji procesów przydatne dla każdego, kto podejmuje się opisania przedsiębiorstwa poprzez pryzmat procesów w nich zachodzących. Zaprezentowany jest także przykład innego narzędzia, zaprojektowanego przez firmę Philips w celu doskonalenia procesów.

Modelowanie organizacji procesowej podpowiada, jak zidentyfikować procesy, jak je doskonalić. Narzędzia zaprezentowane w książce mogą być zastosowane we wdrożeniach systemów ERP czy ISO, można z nich również skorzystać podczas zajęć dydaktycznych dla przyszłych ekonomistów .

Bardzo cenna jest propozycja tłumaczeń na język polski terminów dotyczących wielu obszarów działalności gospodarczej, przedstawionych w sposób spójny i kompleksowy. Przyczyni się to z pewnością do dyskusji o sposobie ujmowania złożonych zjawisk prezentowanych w innych publikacjach często skrótowo i wycinkowo. Wielkim wyzwaniem dla autorów było zaproponowanie tłumaczenia łączącego w sobie zwyczajowe praktyki, zapożyczenia angielskie i poprawną polszczyznę.

Książka jest adresowana do szerokiego grona odbiorców zajmujących się zagadnieniami procesowego ujęcia przedsiębiorstwa - do ludzi biznesu:
· analityków biznesowych wspierających proces wdrażania systemów informatycznych zarządzania,
· osób wdrażających i certyfikujących ISO,
· kadry zarządzającej, korzystającej z nowoczesnych metod zarządzania opartych na monitoringu i doskonaleniu procesów;

a także do kadry nauczycielskiej, szkoleniowej – dla nich może stanowić doskonałe wsparcie w procesie nauczania o nowoczesnych metodach zarządzania, a studentom może ułatwić zrozumienie procesowej specyfiki organizacji.

Wydawnictwo Naukowe PWN
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-011-6977-0

Liczba stron: 176

Format: 16.5x24.0cm

Cena detaliczna: 44,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...