Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Modlitwa która otwiera niebo

Bożena Maria Hanusiak

Modlitwa która otwiera niebo

29,90

 

Tempo życia, nieustanne zmiany czy nowe okoliczności mogą powodować lęk i niepokój o przyszłość. W szaleńczym biegu i zmęczeniu łatwo doświadczyć pustki i wyczerpania. Jak odnaleźć duchową równowagę? Jak pokonać demony, które rodzą się w naszych myślach, i na nowo odnaleźć radość i Boży pokój? Siostra Bożena Maria Hanusiak – pustelnica i autorka bestsellerów, między innymi Maryja mówi do Ciebie, Ja Jestem. Spotkania z Jezusem Eucharystycznym – dzieli się poruszającymi rozważaniami o modlitwie, które mogą stać się pomocą w codziennym spotkaniu z Bogiem.
Modlitwa, która otwiera niebo jest duchowym dziennikiem, w którym oprócz medytacji zawarto cytaty z Pisma Świętego, słowa Jezusa skierowane do czytelnika oraz nauki o modlitwie zaczerpnięte z ojców pustyni, ojców Kościoła i starożytnych duchowych mistrzów.
Ta książka to doskonały przewodnik po modlitwie osobistej, która pomoże ci zmienić twoje życie. Odkryj uzdrawiającą moc Miłości i pokonaj wątpliwości, które opanowują twoje myśli. Podejmij krok ku przemianie serca. Nie wiemy, jakie słowa wypowiadał Jezus do Ojca w niebie, gdy modlił się nad Jordanem. Czy była to oficjalna modlitwa, czy może spontaniczne uwielbienie, błogosławieństwo, a może modlitwa wstawiennicza za lud? Słowo mówi jednak wyraźnie, że po Jego modlitwie „otworzyło się niebo” (por. Łk 3, 21). A czy ty szukasz sposobów na rozmowę z Ojcem? Na karmienie się Jego Słowem, medytację, modlitwę? Siostra Bożena Maria Hanusiak stworzyła dla nas książkę, która jest pewnego rodzaju narzędziem, szkołą biblijnej modlitwy. Dzięki fragmentom Pisma Świętego, rozważaniom i słowom Jezusa kierowanym do nas możemy nawiązać jeszcze bliższą więź z Bogiem. Modlitwa osobista sprawia, że wzrastamy, czuwamy, trwamy. Panie, rozmiłuj mnie w modlitwie, która otwiera niebo! Jagoda Kwiecien Jagoopeppermint.pl Każda chwila jest właściwa, aby kierować swoje myśli i serce ku Bogu. On do głębi zna i rozumie stan duszy człowieka. To, co przeżywamy, jest sposobnością do doskonalenia naszej wiary i szukania ratunku w Tym, który dał nam życie i którego mocna ręka jest gotowa nas podtrzymać. Prezentowane rozważania są owocem starań Siostry Bożeny Marii, by w ten sposób przeżywać swoje życie. Szczególnie pielęgnuje ona modlitwę, osobisty kontakt z Panem Bogiem i adorację Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Stąd płyną Boże światło i siła. Korzystajmy z tego, czym Siostra się z nami dzieli, i starajmy się z Bożych słów czerpać moc do właściwego wykorzystania czasu, który Pan Bóg daje nam teraz, byśmy kiedyś mogli być z Nim w wiecznej Bożej teraźniejszości. o. Tomasz Maria Dabek OSB

Esprit
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 9788367925372

Liczba stron: 360

Format: 14.5x20.5cm

Cena detaliczna: 44,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...