Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Mój drugi brzeg

Janusz Muzyczyszyn

Mój drugi brzeg

7.5

(33 ocen) wspólnie z

33,90

 

Osiemdziesięcioletni, a więc solidnie doświadczony życiem Jan Marczak nie wie wprawdzie, ile czasu spędzi w ośrodku, ale rozumie bez pudła, że właśnie zyskał dziwny czas na przemyślenie swojego dotychczasowego życia. Różne relacje z kobietami, z którymi był związany w przeszłości – związki i wspaniałe, i trudne – cisną się do pamięci Jana tak intensywnie, jakby przeżywał je znowu...

Namiętne wspomnienia i pragmatyczny czas teraźniejszy puchną w czaszce Jana, splatając się w poruszającą podróż przez arkana pamięci, samotności, tęsknoty do drugiego człowieka, ale też witalności, nadziei, humoru i głodu nowego jutra…

Czy Jan wybaczy sobie i innym? Zaleczy stare rany w sercu? Odnajdzie się w domu opieki, nawiązując świeże przyjaźnie i wesoło plotkując z personelem? Czy raczej wycofa się w głąb własnego wnętrza i da za wygraną? Czym okaże się jego drugi brzeg…?

WasPos
Oprawa miękka

Data pierwszego wydania:
2019-07-25

Liczba stron: 226

WasPos

Format: 14.5x20.5 cm

Cena detaliczna: 33,90 zł

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

Grzegorz

"Mój drugi brzeg"

Udany debiut pana Janusza! Dawno nie czytałem tak pięknej i głębokiej refleksji nad przemijaniem. Chapeau bas!
Magdalena Filar

Polecam!

"Mój drugi brzeg" to opowieść starszego człowieka - Jana Marczaka - który po wypadku trafia do domu opieki. Tam musi na nowo uczyć się podstwowych czynności, próbuje odnaleźć się z  nowej rzeczywistości. Poznaje "lokatorów" somu opieki, próbuje budować znowe relacje. Dzięki retrospekcjom wracamy do kluczowych wydarzeń z życia Jana, które nierzadko wyznaczały nowy kierunek w jego życiu. Teraz główny bohater próbuje roziliczyć się z przeszłością, być moze czuje, że to już jego czas? Ale nie boi się przejścia na drugi brzeg, ponieważ wie, że jest tam ktoś, za kim bardzo teskni. Niezwykła książka. Chwilami smutna, ale bardzo porusza i łapie za serce...
Dominika

"Mój drugi brzeg"

Reflekcja nad przemijaniem dotyka każdego z nas. Czas płynie nieubłaganie. Tytułowy bohater - po nieszczęśliwym wypadku trafia do szpitala, a stamtąd do domu opieki. To, choć przykre, konieczne doświadczenie.W ośrodku ma dużo czasu na zastanowienie się nad własnym życiem, swoimi wyborami, związkami... Książka bardzo refleksyjna. Zmusza do przemyśleń. Polecam!

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...