Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Moja mama chce mieć lwa

Madlena Szeliga

Moja mama chce mieć lwa

33,51

 

Moja mama chce mieć lwa to opowieść o tym, co się dzieje, kiedy realizujemy marzenia, ale też o tym, że nie wszystko jest perfekcyjne i takie jak się nam na pierwszy rzut oka wydaje.
Mama Leoni jest artystką, która marzy o tym, żeby mieć lwa. Tymczasem tuż przed jej urodzinami do drzwi dzwoni ktoś nieznajomy, a na korytarzu rozlega się radosny okrzyk. To jednak dopiero początek tej tajemniczej i pełnej przygód historii. Potem jest tylko ciekawiej.
To historia rodzinna, przy której rodzice przypomną sobie o swoich marzeniach, a dzieci może spojrzą na swoich rodziców trochę inaczej.
Przedział wiekowy: 8-10 lat

Madlena Szeliga - autorka książek dla dzieci i młodzieży: Rodzina sztućców, Czego tu się bać?, Kominiarz na święta. Jej książka Horror, z ilustracjami Emilii Dziubak, została wyróżniona w konkursie Książka Roku 2018 Polskiej Sekcji IBBY, a w 2020 roku znalazła się na międzynarodowej Honorowej Liście IBBY oraz w wydanym przez Instytut Książki katalogu Polish Books for Children and Young Adults. Jej twórczość została przetłumaczona na język francuski, hiszpański i litewski.

Aleksandra Gołębiewska - ilustratorka i graficzka. Jest finalistką konkursu China Shanghai International Children's Book Fair 2018 za ilustracje do książki Kot na medal. Prawdziwe historie bohaterskich kotów. Z kolei zilustrowana przez nią książka Yeti, w którego nikt nie wierzył otrzymała nominacje w plebiscycie Złota Dwudziestka z okazji 20-lecia kampanii "Cała Polska czyta dzieciom" oraz w konkursie PTWK Najpiękniejsze Książki Roku 2018.

Gereon
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-946-4976-0

Liczba stron: 128

Format: 17.0x24.5cm

Cena detaliczna: 54,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...