Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Moja pierwsza encyklopedia. Zwierzęta. Disney

David Khayat, Parent Nancy

Moja pierwsza encyklopedia. Zwierzęta. Disney

49,99

 

POZNAJ ZWIERZĘTA ŚWIATA Dlaczego koty mruczą? Z jakiego powodu świnie taplają się w błocie? W jakim celu zęby królików rosną przez całe życie? Jak rozpoznać ssaki, płazy, gady albo ptaki? To tylko kilka pytań, na które znajdziesz odpowiedź w niniejszym kompendium! Na kartach tej książki spotkasz wilki, kangury i misie koala. Poznasz meduzy, ośmiornice i kameleony. Znajdziesz też ciekawe informacje o pszczołach, papugach, pingwinach flamingach, strusiach, a nawet aligatorach. Zrozumiesz mowę świerszczy oraz zobaczysz, czym u owada jest odwłok, tułów lub głowa. Encyklopedia, przeznaczona dla dzieci od czwartego roku życia, przekazuje ważne zagadnienia dotyczące zwierząt w przyjemny i ciekawy sposób. Przejrzysty podział na tematy oraz bogata treść urozmaicona kolorowymi ilustracjami i fotografiami zwierząt z każdego zakątka świata sprawiają, że książka jest przyjazna dziecku, które dzięki niej może wykonać pierwszy krok w stronę edukacji. Przewodnikiem czytelnika po fascynującym świecie zwierząt jest Kubuś Puchatek i jego przyjaciele, którzy m.in. pomagają zrozumieć, dlaczego pszczoły są ważne dla planety lub jak to się dzieje, że ziewamy. Encyklopedię poprzedza mapa świata, na której oznaczone są miejsca życia najróżniejszych zwierząt. Na końcu kompendium znajduje się słowniczek, w którym wyjaśnione są najtrudniejsze pojęcia, takie jak plankton, kamuflaż lub hibernacja. Aby nie przytłoczyć dziecka nadmiarem wiedzy, w książce znajdują się także pomysły na kreatywne prace i zabawy oraz zadania na spostrzegawczość. Mnóstwo ciekawostek i rzetelnej wiedzy zebranych w tej encyklopedii pokazuje, że wbrew temu, co mogłoby się wydawać, światy ludzi i zwierząt nie różnią się od siebie aż tak bardzo.

Olesiejuk
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-826-2245-4

Liczba stron: 192

Cena detaliczna: 49,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...