Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Moja wielka księga historii biblijnych

Moja wielka księga historii biblijnych

24,38

 

Takiej Biblii jeszcze nie było! Co decyduje o jej wyjątkowości? Z pewnością bogaty wybór historii ze Starego i Nowego Testamentu, piękne ilustracje, ciekawostki, list bł. Matki Teresy z Kalkuty, a także wesołe zadania do wykonania – to wszystko spodoba się naszym dzieciom. Ale księga ta może również stać się programem formacyjnym dla całej rodziny, gdyż jak przekonuje Heidi Hess Saxton, „Bóg chce, żebyśmy wzrastali w wierze… razem!”. Autorka podpowiada mnóstwo pomysłów na to, by słowo Boże stawało się naszym życiem. W tej szczególnej szkole biblijnej dzieci razem z rodzicami czytają Pismo Święte, modlą się, dyskutują na tematy związane z wiarą, podejmują różne dzieła. Uczą się rozpoznawać Boga w przyrodzie, w wartościowym filmie i często dobrze się bawią. Układ treści księgi pozwala korzystać z niej na różnych poziomach trudności. Można przeczytać tylko historię biblijną, a można też sięgnąć dodatkowo po komentarz z Katechizmu Kościoła katolickiego. Rozwijając się duchowo, wzmacniamy więzi rodzinne. Czy nie warto zatem przeżyć tej przygody?

Jedność
Oprawa twarda

Data pierwszego wydania:
2015-05-04

ISBN: 978-83-766-0674-3

Liczba stron: 420

Format: 16.0x24.0cm

Cena detaliczna: 44,00 zł

Tłumaczenie: Zuzanna Ferenc-Warchałowska

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...