Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Moje dwa domy. Książki, które dają siłę

Moje dwa domy. Książki, które dają siłę

22,13

 

Bardzo potrzebna, kojąca i podnosząca na duchu książka obrazkowa dla dzieci, które czują się rozdarte po rozstaniu rodziców.
Opowiastka o dziewczynce, której rodzice się rozstali i będzie teraz z nimi mieszkać na przemian.
Książka Moje dwa domy:
- pomaga oswoić zmiany i je zaakceptować;
- wyjaśnia, że silne emocje, które nami targają podczas życiowej rewolucji są normalne i z czasem osłabną, a w końcu przemijają;
- podpowiada, jak łagodzić tęsknotę, jak przekuć lęk w odwagę.

„Pocieszająca i pełna nadziei książka obrazkowa Phila Earle’a sugeruje pomysłowe sposoby na znalezienie odwagi i pokonanie lęku dziecka związanego z rozstającymi się rodzicami” – napisał o książce Moje dwa domy tygodnik „Sunday Times”.

Książkę Moje dwa domy z ogromną wrażliwością przetłumaczyli Przemek Staroń i Jędrzej Sołowij. Zasili ona nową serię Książki, które dają siłę wydawnictwa Harperkids przeznaczoną dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.
Starannie dobrane pozycje stworzą bibliotekę trudnych tematów, ale ujętych w formie książek obrazkowych.
Ważne treści przedstawione są w czytelny sposób: prosto, czule, bezpiecznie, opierając się na zrozumiałych sytuacjach i przykładach z dziecięcej codzienności.
Każda z pozycji poświęcona jest konkretnym problemom, często długo trwającym, takim jak: choroba, adopcja, rozstanie, starość, wojna, śmierć, rozłąka, przeprowadzka, emigracja, uzależnienia, niepełnosprawność.
Książki, które dają siłę pomagają dzieciom oswoić się z tymi problemami, przygotować się na trudne wyzwania i je przetrwać. Wspierają dzieci w pokonywaniu trudności, odpowiadają na konkretne potrzeby, uczą szacunku do siebie, wiary w swe możliwości.
W serii ukazały się także: Będzie inaczej. O rozstaniu rodziców

HarperKids
Oprawa twarda

Wydanie: 1

ISBN: 978-83-276-8677-0

Liczba stron: 32

Cena detaliczna: 36,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...