Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Moje dziecko się złości. Droga do spokoju w rodzinie pełnej emocji

Moje dziecko się złości. Droga do spokoju w rodzinie pełnej emocji

19,72

 

Książka z serii "Mamania pierwszy kontakt", która powinna znaleźć się na półce każdego rodzica. Praktyczny poradnik uspokaja rodziców rozzłoszczonych dzieci i pomaga im radzić sobie z codziennymi wyzwaniami.

Dlaczego dzieci się złoszczą? Jak je wspierać w radzeniu sobie z trudnymi emocjami? Małgorzata Stańczyk, ceniona psycholożka i autorka licznych publikacji dla rodziców, w swojej najnowszej książce uspokaja rodziców rozzłoszczonych dzieci i pomaga im radzić sobie z codziennymi wyzwaniami:

  • jak dostrzec głęboką rolę złości?
  • jak wspierać złoszczące się dziecko?
  • czy można pomóc przed napadem złości?
  • jak odbudować kontakt po trudnej sytuacji?
  • nie dopuszczać do agresywnych zachowań?

To książka napisana z głęboką empatią dla rodziców, która pokazuje, że nawet po burzliwych momentach w domu może zapanować spokój.

„Mamania. Pierwszy kontakt” to seria książek, które powinny znaleźć się na półce każdego rodzica. Do stworzenia serii zaproszono osoby, które w prosty i jasny sposób przekazują wiedzę na najróżniejsze tematy: od jedzenia po wychowanie. To książki zwięzłe, praktyczne, przedstawiające w wyczerpujący sposób najważniejsze zagadnienia

Rodzice, którzy sięgną po tę książkę, znajdą to, czego szukają. Konkretną wiedzę podaną w prosty i przystępny sposób. Ciepło i ukojenie. Kontakt ze specjalistą, który nie straszy i nie ocenia. Który traktuje każdego rodzica z uważnością i życzliwością. Książki Gosi czyta mi się zawsze jak listy od kogoś, kto chce mnie wesprzeć i towarzyszyć mi w moich trudnościach.

Agnieszka Stein, psycholożka, autorka książek dla rodziców

Kiedy dziecko się złości, najbardziej potrzebuje spokoju dorosłych. Źródło tego spokoju znajdziecie w tej książce. Jest tu wiedza podana w uporządkowany i prosty sposób, odniesienie do konkretnych „sytuacji z życia”, ale – co ważne – jest też szacunek dla rodziców, empatia i miejsce na to, by zaopiekować się swoją bezradnością.

Joanna Szulc, psycholożka, redaktorka, mama

Wspieranie złoszczącego się dziecka przypomina poruszanie się po polu najeżonym minami. Tymczasem Gosia w swojej książce zabiera zmęczonych, zmartwionych i sfrustrowanych rodziców na kojący spacer i pomaga zobaczyć trudności z nowej, wspierającej perspektywy, przy tym hojnie obdarowuje ich empatią, spokojem oraz masą konkretnych i pomocnych wskazówek na regulację złości Serdecznie polecam!

Katarzyna Kalinowska, psycholożka, autorka projektu Przystanek Relacja

W natłoku rad i wskazówek ta książka będzie nieocenionym wsparciem. Autorka wyposaża czytelnika w narzędzia do wspierania dziecka w przeżywaniu złości. Teorię przekazuje w formie klarownych i rzetelnych wyjaśnień. Na finał pozostawia z przynoszącą ulgę myślą – „Wiem, jak reagować”.

Monika Sobkowiak, znana jako Pani Monia, nauczycielka, edukatorka, neurologopeda

Mamania
Oprawa miękka

Wydanie: 1

ISBN: 978-83-68021-34-9

Liczba stron: 144

Cena detaliczna: 34,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...