Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Moje wypieki na 4 pory roku

Dorota Świątkowska

Moje wypieki na 4 pory roku

8.4

(11 ocen) wspólnie z

59,99

 

Najsłodsza blogerka kulinarna powraca z kolejną porcją przepisów na najlepsze wypieki. Ta książka to zbiór kilkudziesięciu pomysłów na słodkości odpowiednie na każdą porę roku.

Znajdziesz tutaj najpopularniejsze przepisy z bloga:
• kostka Truskawkowe Pole
• Malinowa Chmurka
• tort Mojito
• Pijana Śliwka
a także mnóstwo innych inspiracji.

„Moje wypieki na 4 pory roku” zadowolą zarówno doświadczonych cukierników, jak również tych zupełnie początkujących. Autorka zadbała o to, by każdy znalazł tu przepisy odpowiednie do swoich umiejętności i gustów.

Wśród WIOSENNYCH przepisów znajdziesz wiele pomysłów na ciasta zielone i … rześkie. Wykorzystasz w nich cytrusy i owoce tropikalne. To zdecydowanie sezon na lekkie jak puch serniki, puszyste babki oraz delikatne desery i torty.

LATO to sezon na truskawki, maliny, poziomki, jagody i szybkie ciasta bez pieczenia. To też czas deserów lodowych, babeczek dekorowanych owocami i serników na zimno.

Na JESIEŃ Dorota Świątkowska proponuje pachnące jabłeczniki i placuszki z dodatkiem dyni. Znajdziecie tu też pomysły na szybkie ciasta czekoladowe i wypieki ze śliwkami.

ZIMA to czas na aromatyczne przyprawy korzenne i nieco bardziej skomplikowane wypieki. To też okazja do wykorzystania podczas pieczenia przetworów przygotowanych latem. Dajcie się oczarować pomarańczowym babeczkom z makiem i białą czekoladą. Spróbujcie upiec kokosowy torcik bezowy i tort opium, a zima okaże się być całkiem przyjemną i słodką porą roku.

Autorką książki jest Dorota Świątkowska, autorka popularnego bloga mojewypieki.com. Niepoprawna optymistka, kolekcjonerka literatury kulinarnej i spełniona mama dwóch nastolatek.
To jej kolejna książka z najsłodszymi pomysłami na domowe wypieki.

Egmont
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-281-2393-9

Liczba stron: 368

Format: 205x255mm

Cena detaliczna: 59,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...