Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Monachium i Bawaria. Pascal Lajt

Monachium i Bawaria. Pascal Lajt

19,38

 

Monachium i Bawaria W krainie wina, serów i alpejskich stoków

Gdzie jest zamek Disneya?

Jakich serów spróbować na Algawskiej Drodze Serowej?

Które spośród 200 jezior w Bawarii jest najgłębsze?

Jak żyje się w średniowiecznym miasteczku?

Podczas podróży z Pascalem poczujesz się jak rodowity Bawarczyk!

Monachium, tętniąca życiem metropolia. Miejsce, w którym sztuka dawnych mistrzów przenika się z najnowocześniejszymi na świecie muzeami. Tu rozpoczęła się historia kultowego BMW i… Roberta Lewandowskiego. Miasto, w którym każdy poczuje się jak olimpijczyk, korzystając z obiektów olimpijskich, a jeśli wrażeń będzie za mało, można posurfować na spienionych falach Eisbachu. Po dniu pełnym wrażeń nic nie będzie smakować lepiej niż kolacja w piwiarni w towarzystwie rodowitych monachijczyków.

Karolina Zadrożna i Dariusz Wagner autorzy bloga womenofpoland i grupy na FB Podróże po Niemczech

Oktoberfest Kiedy w 1810 r. zorganizowano imprezę z okazji ślubu przyszłego króla Bawarii, Ludwika I, nikt nie spodziewał się, że przerodzi się ona w coroczny rytuał. Dziś zabawa przyciąga tłumy z całego świata, a każdego roku na Oktoberfeście wypija się ponad 7 milionów litrów piwa! Chociaż impreza ma luźny charakter, to na niektóre z wydarzeń towarzyszących obowiazuje specjalny dress code – należy założyć dirndl i lederhosen – tradycyjne stroje ludowe z południowych Niemiec.

Pascal
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-8317-305-4

Liczba stron: 160

Cena detaliczna: 34,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...