Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Moralny nieład

Margaret Atwood

Moralny nieład

6.6

(176 ocen) wspólnie z

18,90

 

Moralny nieład to przewrotna autobiografia Margaret Atwood, rozpisana na jedenaście opowiadań.
Nell, bohaterka wszystkich historii, codziennie roztrząsa banalne na pozór kwestie, które tak naprawdę dotykają istoty człowieczeństwa. Zastanawia się nad swoją tożsamością, nad tym, jak codzienne wybory kształtują jej osobowość i zmieniają bieg jej świata. Opowiada o relacjach z rodziną, z ukochanym mężczyzną i jego byłą żoną, ludziach, których poznała, i przeczytanych książkach, próbując określić siebie i swoje miejsce w świecie.
Każde z opowiadań pokazuje inną scenę z życia Nell: starszej kobiety u boku męża, dojrzewającego dziecka, niepewnej swojej sytuacji kochanki, zakochanej dziewczyny. Niechronologicznie ułożone historie obejmują ponad pół wieku: od lat 30. ubiegłego stulecia do chwili obecnej, i niemal cały krajobraz Kanady: wielkie miasta i ich przedmieścia, wiejskie gospodarstwa czy lasy na północy kraju. „Jej historie mogą być powściągliwe w słowach, pełne ozdobników, surowe, brutalne lub pełne przebaczenia - są dokładnie takie, jakich chce autorka. To opowiadania pisane w najlepszym momencie życia”.
„Times Literary Supplement”  

Oprawa miękka

Data pierwszego wydania:
2008-02-13

ISBN: 978-83-240-0939-8

Opracowanie graficzne
Witold Siemaszkiewicz

Tytuł oryginalny: Moral Disorder

Liczba stron: 232

Format: 124 x 195 mm

Cena detaliczna: 27,00 zł

Tłumaczenie: Zofia Uhrynowska-Hanasz

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...